Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

Čtvrté zlato. Moderní pětibojaři Křenková a Vlach vyhráli na Evropských hrách smíšenou štafetu

Česko má už čtvrtou zlatou medaili z Evropských her. Zasloužili se o ni moderní pětibojaři Karolína Křenková a Martin Vlach, kteří ovládli smíšenou štafetu. 

Karolína Křenková a Martin Vlach
zdroj: Filip Komorous

Křenková s Vlachem zvítězili se ziskem 1406 bodů o pět bodů před maďarskou dvojici Mihály Koleszár, Kamilla Rétiová, třetí skončili Samuel Curry, Jessica Warleyová z Británie. Triumfem Češi napodobili dosud jediné zlato z mixu na ME Natálie Dianové a Jana Kufa z roku 2016.

Je nám líto, video expirovalo.
Křenková s Vlachem vyhráli smíšenou štafetu na ME

Křenková s Vlachem vykročili za medailí třetím místem po šermu. Před závěrečnou disciplínou běhu se střelbou se dělili o prvenství. Na začátku kombinované disciplíny Vlach věřil, že to dobře dopadne.

"Nesledoval jsem výsledky, myslel jsem si, že budeme startovat třetí, čtvrtí. Ale když jsem zjistil, že startujeme na děleném prvním místě, sobě i Káje jsem věřil. Předala mi tak, že to nebylo daleko, v tomhle si zrovna věřím, v jiných disciplínách tolik ne, ale v kombi ano," uvedl Vlach.

Nadšená byla i Křenková. "Bylo to perfektní, krásně jsme se doplňovali. Mě to i dojalo, když jsem Martina viděla na běhu. On je král laser runu, takže jsem věděla, že je to skoro stoprocentní," uvedla. Oba si spravili chuť po neúspěšném semifinále v individuálních závodech. Ty vyvrcholí v Krakově v sobotu, ve finále se představí i Lucie Hlaváčková a Marek Grycz.

Češi mají na Evropských hrách po dnešku 19 medailí, čtyři zlata, osm stříbrných kovů a sedm bronzových. V pořadí zemí jsou patnáctí. Před čtyřmi lety v Minsku česká výprava posbírala třináct medailí, před osmi lety při premiéře soutěže v Baku sedm.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články