Je nám líto, video expirovalo.

Rozhodly až šestky v prodloužení. Basketbalistky 3x3 porazily v Minsku Maďarky

Pekelné drama hned na úvod. České basketbalistky v disciplíně 3x3 úspěšně zvládly vstup do Evropských her v Minsku, ale bylo to s odřenýma ušima. V úvodním zápase skupiny B porazily Maďarsko 20:19 až v prodloužení. O rozhodující bod se proměněným trestným hodem postarala Monika Satoranská, deseti body se pod českou výhru podepsala Kamila Hošková. Uspěli i čeští basketbalisté, kteří zvítězili nad Nizozemskem 18:16.

Je nám líto, video expirovalo.
Basketbalistky 3x3 vydřely výhru nad Maďarkami v prodloužení

"Jestli to byly nervy na konci? Věděla jsem, že střílím šestky dvě, takže když první nedám, mám ještě druhou. Docela to šlo," usmívala se po zápase Satoranská.

V základní hrací době utkání skončilo nerozhodně 18:18, v prodloužení poté šlo o to, který tým jako první získá dva body. Česká čtveřice Hošková, Satoranská, Denisa Harapesová a Alžběta Levinská prohrávala 18:19 a byla bod od porážky, po sérii neúspěšných dvoubodových hodů ale Češky vyrovnaly a po faulu na Satoranskou rozhodly.

"Prodloužení jsme nezahrály úplně chytře. Říkaly jsme si, že musíme hodit trojku, ale bylo dost zběsilé. Pak to na sebe naštěstí vzala Denisa, najela a vyrovnala. Poté jsme byly lepší v doskocích a z toho přišel i faul," řekla sestřenice nejlepšího českého basketbalisty současnosti Tomáše Satoranského.

Nejvýraznější postavou utkání byla Hošková, která týmu pomohla svými body smazat náskok soupeřek, které vedly 4:1 a 10:5. "Snažily jsme se to koš po koši dohnat a utrhnout se, nějak to ale nešlo. Až v prodloužení se to podařilo. Asi jim i trošku docházely síly, protože my jsme byly čtyři a ony tři. To nám pomohlo," řekla Hošková, která si pochvalovala prostředí Palova areny, ve které se v Minsku hraje. "Oproti tomu, když hrajeme venku, tak tady nefouká vítr a nesvítí nám do očí," uvedla.

Dalšími soupeřkami českých basketbalistek budou hráčky Rumunska, které na úvod prohrály s Německem. "Je fajn, že se nám podařilo na začátku nakopnout sebevědomí," pochvalovala si Hošková. Případná druhá výhra už může českému týmu zajistit postup do čtvrtfinále.

Dobrý start nad zlato

Muži začali dobře, dostali se do vedení až 8:2, ale poté Nizozemci zejména díky úspěšným trojkám jejich náskok snižovali a 95 sekund před koncem se jim podařilo vyrovnat na 15:15. Češi pak ale soupeři opět odskočili a vyhráli.

"Zvládnout první zápas je důležité v každém sportu. My se s tím v sezoně trošku potýkáme, máme problém, že v prvním zápase se nedostaneme do rytmu a rychle prohráváme. Dnes jsme to ale zvládli," oddechl si Michal Křemen, který je v sedmatřiceti letech nejzkušenějším hráčem českého výběru.

Další zápasy čekají Čechy až v neděli, kdy se utkají s Lotyšskem a Německem. "Z profi okruhu jsme zvyklí, že hrajeme dva i tři zápasy za den, takže to není nic, co by se nedalo zvládnout," řekl Vladimír Sismilich, který byl dnes s šesti body nejlepším hráčem.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy