Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Na Gruzínce nemám. Oni chybu neudělají, smutnil Petřikov po promarněné šanci na medaili

Medaili měl na dosah, nakonec ho o ni připravilo gruzínské duo. Pavel Petřikov nestačil na Evropských hrách, které jsou pro judisty zároveň mistrovstvím Evropy, nejprve ve čtvrtfinále na Važu Margvelašviliho a poté v boji o bronz prohrál také s Bagratim Niniašvilim. Petřikov nakonec skončil až pátý, což je ale jeho nejlepší výsledek v kariéře.

Pavel Petřikov v akci
zdroj: ČTK/ČOV autor: Václav Pancer

"Musím sportovně uznat, že jsem dnes prohrál dvakrát s Gruzínci, což byli soupeři, na které teď nemám. Myslím si, že bych musel mít hodně pokusů, abych je porazil. Jsou to lepší judisti než já a bohužel to bylo vidět. Myslel jsem, že bych je mohl někde nachytat v nějakém pohybu, ale oni chybu neudělají. Bylo těžké se prosadit," řekl Petřikov.

Zatímco ve čtvrtfinále jej porazil pětadvacetiletý mistr Evropy z roku 2016 a bronzový medailista z předloňského MS Margvelašvili, v boji o bronz nedokázal najít recept na dvacetiletého Niniašviliho.

"Oba měli úplně jiný styl. Ve čtvrtfinále byl soupeř hodně technický, v boji o bronz byl hodně silově vybavený. Myslím si, že to bylo vidět. Koukali jsme na jeho zápasy, věděli jsme, co dělá, ale prosadit se proti němu bylo těžké," přiznal judista SKP Hradec Králové. "Gruzínci jsou všichni výborně technicky připravení. Na tréninku se jen řežou a vždy jim tam vyleze nějaký olympijský vítěz, mistr Evropy," řekl.

Přestože byl ve startovním poli nejstarší, cítil se v průběhu dne dobře. Porci pěti zápasů zvládl. "Jen mě trošku rozbila pauza mezi opravkami a posledním zápasem, která byla skoro tři hodiny. Znovu jsem se ale rozcvičil a myslím, že jsem na to byl dobře připravený," uvedl Petřikov.

Rodák z Hořic byl doposud na ME nejlépe třikrát sedmý, s pátým místem tak byl spokojený. "Velkou medaili ale prostě nemám, což je trošku smutné," pokrčil rameny Petřikov s tím, že před dvěma lety na MS byl k cennému kovu blíž.

"Tady byl soupeř lepší. Nic si nevyčítám. Vím, že moc šancí už nebude. Kdoví, jestli bude ještě nějaká. Nedělal bych z toho ale tragédii. Je mi tolik, kolik mi je, a myslím, že můžu být spokojený, že se ještě můžu prát na takové úrovni," dodal Petřikov, který se z Minsku v neděli vrátí domů a bude se připravovat na srpnové mistrovství světa v Japonsku.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy