Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Rodina na žíněnce

Celý den jsem se trápil. Čím více jsem chtěl, tím marnější to bylo, řekl zklamaný Krpálek

Nejprve musel do oprav, ale ani v nich si nevedl tak, jak by si představoval. Judista Lukáš Krpálek nakonec nezvládl souboj o bronz a na Evropských hrách skončil až pátý. Po neúspěšném honu za medailí byl evidentně velice zklamán. Turnaj, který byl pro judisty zároveň mistrovstvím Evropy, zakončil bilancí dvou výher a dvou porážek.

Lukáš Krpálek na zádech
zdroj: ČTK/ČOV autor: Václav Pancer

"Celý den jsem se trápil, nebyl jsem to já. Od prvního zápasu až do posledního, bylo to hodně špatné. Já jsem doufal, že by to mohlo vyjít, ale v boji o bronz jsem si ani neškrtl," řekl Krpálek.

Olympijský vítěz z Ria zahájil turnaj hladkým vítězstvím nad Ukrajincem Andrijem Kolesnykem, ale cítil, že to není ono. "Celkem jsem vyhrál dva zápasy na zemi, v postoji jsem hrozně ztrácel a vůbec jsem se nechytal. Díky zemi jsem se dostal do bojů o medaili, ale tam to nešlo. Pro mě to bylo utrpení," přiznal Krpálek.

Osmadvacetiletý judista v boji o bronz podlehl Henku Grolovi z Nizozemska na ipon. Stejný soupeř jej porazil i před čtyřmi lety ve finále prvních Evropských her v Baku. "Nemohl jsem si ho chytit a na druhou stranu jsem se mu nemohl zaboha vytrhnout. Nalézt do chvatu už vůbec ne. Prostě to nevyšlo," dodal.

Je nám líto, video expirovalo.
Krpálek se marně snažil o medaili, na Evropských hrách skončil pátý

Grol získal hned v úvodu bod za wazari a Krpálek marně útočil. I díky tomu soupeř duel v samém závěru rozhodl. "Už jsem do toho šel s tím, že nemám co ztratit. Samozřejmě, že jsem to chtěl zvrátit, dal jsem do toho maximum, ale prostě to nešlo. Čím více jsem chtěl, tím marnější to bylo. Hnal jsem se do hlubin," řekl Krpálek.

Uvědomoval si, že páté místo je pro řadu sportovců úspěch, on však jako úřadující kontinentální šampion chtěl více. "Musím dát hlavu vzhůru a připravovat se dál. Za 14 dní bych měl startovat na Grand Prix v Montrealu a v srpnu je mistrovství světa. Tam se rozhodně takhle špatně cítit nemůžu. Doufám, že jsem si to vybral," přál si rodák z Jihlavy.

Nezdar v boji o bronz jej mrzel i proto, že nepotěšil velkou skupinu českých sportovců, která jej přijela do arény podpořit. "Chtěli vidět medaili a o to mě to mrzí více, že jsem předvedl tohle a nebyl jsem schopný Holanďana ani ohrozit. Byli slyšet a za podporu jim všem děkuji," dodal Krpálek.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy