Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Švédsko

Bratři Fuksové postoupili na Evropských hrách do finále, cyklistka Miculyčová také

Skvěle začali své působení na Evropských hrách v Polsku bratři Martin a Petr Fuksové. Kanoisté vyhráli rozjížďku na trati 500 metrů a postoupili rovnou do čtvrtečního finále. Ostatní české posádky v Krakově, kde jsou závody zároveň evropským šampionátem, musely absolvovat ještě odpolední semifinálové jízdy. Ve finále freestyle BMX je i Iveta Miculyčová, která bude v Polsku obhajovat titul kontinentální šampionky.

Je nám líto, video expirovalo.
Bratři Fuksovi začali Evropské hry výborně

Fuksové v sedmičlenné rozjížďce zvítězili před domácí lodí a Němci, z první jízdy si přímý postup zajistili Italové, Španělé a Litevci.

Mužskému čtyřkajaku ve složení Jakub Špicar, Jakub Brabec, Jakub Zavřel, Radek Šlouf uniklo finále o 134 tisícin, které jej dělily od třetích Italů. V odpoledním semifinále si ale postup zajistil stejně jako ženský čtyřkajak Anežka Paloudová, Kateřina Zárubová, Barbora Betlachová, Adéla Házová a deblkanoistky Denisa Řáhová, Martina Malíková. Deblkajaky Šlouf, Brabec a Zárubová, Betlachová v semifinále skončily.

Sedmnáctiletá cyklistka Iveta Miculyčová v kvalifikaci olympijské disciplíny park obsadila čtvrté místo. Mezi dvanáctku finalistek se z osmé pozice probojovala i Kateřina Jalůvková.

Miculyčová, jež bude večer vlajkonoškou české výpravy při slavnostním zahájení Evropských her, dosáhla čtvrté nejvyšší známky podle průměru ze dvou kvalifikačních jízd.

"Jsem nadšená, tohle jsem nečekala. Já jsem se chvíli obávala, jestli se vůbec dostanu do finále, ale nakonec to tam padlo," řekla.

V Mnichově byla před rokem v kvalifikaci sedmá. "Myslím, že určitě je to lepší pozice. I s mojí zkušeností, že se dá vyhrát, doufám, že by mohla být nějaká medaile. Ale je tady dost kvalitních soupeřek ve finále a budu mít co dělat," dodala.

Z prvního místa postoupila bronzová olympijská medailistka Nikita Ducarrozová ze Švýcarska, za níž Miculyčová skončila vloni třetí na mistrovství světa.

Vyšší známku než talentovaná Češka získaly v kvalifikaci už jen Kim Lea Müllerová z Německa a Francouzka Laury Perezová, které vloni v Mnichově sdílely s šampionkou Miculyčovou stupně vítězů.

Z dvojice českých mužů uspěl v kvalifikaci Beran, který obsadil deváté místo. Martin Chabada skončil dvacátý a do finále nepostoupil.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články