Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Basketbalista roku

Další stolní tenisté chtějí do Tokia, o místo budou bojovat tři reprezentanti

Trojice stolních tenistů se pokusí rozšířit české olympijské řady. Do evropské kvalifikace jednotlivců tento týden v Portugalsku nastoupí Pavel Širuček, Hana Matelová a Karin Adámková. Chtít budou navázat na již kvalifikovaného Lubomíra Jančaříka.

Pavel Širuček
zdroj: ČTK autor: Zálewský František

V evropské kvalifikaci si od středy do neděle cestu do Japonska zajistí pět mužů a čtyři ženy. "Letím zabojovat o jedno z postupových míst," řekl Širuček na svazovém webu. Matelová bude v turnaji žen nejvýše nasazenou hráčkou. "Nechci nad tím moc přemýšlet. Beru to jako výhodu, protože nemusím hrát první fázi a v té druhé budu nasazená do druhého kola mezi šestnáct nejlepších. Mám velkou spoustu času zvyknout si na halu a nastoupím do turnaje čerstvá. Doufám, že dobře připravená, ale hlavně pořádně odpočatá," uvedla.

Účast na olympijských hrách by Matelové neměla uniknout. Pokud neuspěje v Guimaraesi, měla by postoupit z olympijského žebříčku. "Je fakt, že počítám s tím, že už jsem de facto kvalifikovaná. Na druhou stranu bych si sama osobně přála to místo vybojovat tady v Portugalsku. Myslím si, že by mi to dodalo hodně sebevědomí a pocit dobře odvedené práce," řekla.

Adámková začne ve skupině. Širuček s Matelovou budou nasazeni přímo do vyřazovacích bojů, z kterých postoupí na olympiádu finalisté. Všichni poražení z předešlého play-off půjdou do další fáze, v které budou vyřazovacím způsobem bojovat o další dvě místa. Poslední páté účastnické místo v mužské dvouhře si zajistí vítěz souboje poražených semifinalistů.

Na minulých hrách v Riu de Janeiro 2016 byli poprvé v historii čtyři čeští zástupci ve stolní tenisu. V Brazílii hráli Iveta Vacenovská, Matelová, Jančařík a Dmitrij Prokopcov.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy