Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Po trailech přes hory II.

Čína hlásí: Omikron olympijské hry neohrozí

Čína nepovažuje šíření nové varianty koronaviru omikron za ohrožení pořádání zimních olympijských her v Pekingu. Tamní představitelé uvedli, že jsou navzdory očekávaným výzvám přesvědčeni o hladké a úspěšné organizaci únorových Her.

zdroj: AP autor: Ng Han Guan

"Uvědomuji si, že to rozhodně bude představovat jakousi výzvu pro naši snahu zabránit šíření viru a mít ho pod kontrolou. Ale vzhledem k tomu, že s tím Čína má zkušenosti, jsem plně přesvědčen o tom, že zorganizujeme zimní olympijské hry podle plánu, hladce a úspěšně," uvedl dnes na pravidelném brífinku mluvčí ministerstva zahraničí Čao Li-ťien.

Zimní olympijské hry v Pekingu se budou konat od 4. do 20. února bez zahraničních diváků. Sportovci a jejich doprovod se budou moci pohybovat pouze v uzavřené bublině a čeká je denní testování na koronavirus.

Čína vyhlásila politiku nulové tolerance vůči covidu-19 a má jedny z nejpřísnějších opatření na světě. Pomocí karantén, trasování, hromadného testování, uzávěr a omezení pohybu se jí daří likvidovat ohniska nákazy už v zárodku. Dnes úřady v zemi s více než miliardou obyvatel oznámily pouze 21 případů nově nakažených.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články