Paralympijský magazín

Češi získali na Evropském olympijském festivalu mládeže tři medaile

Česká výprava získala během druhého soutěžního dne Evropského olympijského festivalu mládeže v Banské Bystrici tři medaile. Stříbra vybojovali cyklista Pavel Šumpík v časovce a diskařka Natálie Fišerová, bronz přidala její atletická kolegyně Viktorie Jánská ve skoku do dálky.

Reprezentanti na Evropském olympijském festivalu mládeže
zdroj: Facebook Jaroslav Kulhavy Cycling Team

Šumpík v časovce na 8,4 kilometru skončil druhý o osm a půl vteřiny za Polákem Patrykem Goszczurným. "Je to nepopsatelný pocit. Před závodem by mě nenapadlo, že dosáhnu takového výsledku," řekl pro web olympijskytym.cz student gymnázia v Holicích.

Fišerová v diskařském kruhu předvedla 40,99 metru a nestačila jen na Němku Friedu Robertu Echterhoffovou (43,24). Dálkařka Jánská brala bronz za výkon 573 cm.

EYOF pro sportovce ve věku 14 až 18 let se měl původně na Slovensku konat už loni v létě, ale po odkladu olympijských her v Tokiu kvůli koronaviru dostal nový termín. Soutěže v deseti sportech potrvají do soboty. Před třemi lety v Baku mladí Češi získali dvě zlaté, jednu stříbrnou a tři bronzové medaile.