Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO Archiv

100 dní do startu Her. Podívejte se, jak vypadají olympijská sportoviště

Tikot zesiluje. Do startu olympijských her v Pchjongčchangu zbývá 100 dní. Scénář z Ria nebo Atén by se opakovat neměl. Pořadatelé hlásí, že všechna sportoviště jsou na největší sportovní svátek příštího roku připravena. Finišují už jen práce na dokončení plánované infrastruktury. Podívejte se, jak vypadají korejské stadiony a areály.

"S radostí mohu oznámit, že k dnešnímu dni jsou všechna soutěžní i mimosoutěžní sportoviště dokončena. Infrastruktura včetně rychlodráhy a dálnic je téměř hotova. Budou to ty nejlepší zimní olympijské hry z pohledu samotných sportovců," řekl minulý týden při slavnostním zapálení ohně v Olympii předseda organizačního výboru her I Hi-pom.

Prodána jen třetina lístků

Problém přetrvává se vstupenkami, kterých je dosud prodaných zhruba jen třetina. Sedmdesát procent diváků na hrách mají podle předpokladů tvořit Korejci, avšak ti se zajímají hlavně o shorttrack, rychlobruslení či krasobruslení, zatímco zbývající sporty nemají v zemi žádnou tradici.

Zahraniční fanoušky může od koupě lístků odrazovat napjatá situace na Korejském poloostrově kvůli jaderným testům KLDR. Pchjongčchang leží jen zhruba 80 kilometrů od korejských hranic.

"Víme, že svět s napětím sleduje současnou geopolitickou situaci. Spolu se všemi příslušnými orgány intenzivně pracujeme na tom, abychom připravili bezpečné hry pro všechny. Olympijské hry stojí mimo politické napětí, neboť jsou symbolem naděje a míru," uvedl I Hi-pom.

Hry v Koreji budou mít stejně jako před třemi lety v Soči dvě centra. V pobřežním městě Kangnung se budou konat halové sporty jako hokej, rychlobruslení, krasobruslení či curling, zbývající "horské" sporty se odehrají v Pchjongčchangu a okolí.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy