Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Proti hendikepu

Zlatou přilbu pojede šest jezdců z Grand Prix, věří si i Aleš Dryml

Praha - Šest jezdců ze seriálu Grand Prix pojede nedělní plochodrážní Zlatou přilbu v Pardubicích. Mezi největší favority budou patřit Dánové - vítěz závodu z roku 2010 a letošní vicemistr světa Nicki Pedersen nebo Hans Andersen, který v Pardubicích vyhrál před čtyřmi lety. Ve startovní listině, která čítá 36 závodníků, bude osm českých reprezentantů.

Zlatá přilba - trofej pro vítěze plochodrážního závodu
zdroj: ČT24

Českou plochou dráhu budou reprezentovat Josef Franc, Václav Milík, Aleš a Lukáš Drymlovi, Matěj Kůs, Tomáš Suchánek, Filip Šitera a Hynek Štichauer.

Starší z bratrů Drymlů Aleš prožil letos dobrou sezonu, stal se mistrem Evropy a je prvním náhradníkem pro příští sezonu Grand Prix. Navíc se jako místopředseda podílí na organizaci Zlaté přilby. "Ale jen trochu, spíš se soustředím na závody, protože letošní sezona byla perfektní. Bohužel jsme s Pardubicemi prohráli finále extraligy, ale teď se soustředím na Zlatou přilbu. Chtěl bych ji vybojovat, bude to pro mě poslední závod roku," řekl Dryml.

Závod se musí obejít bez jezdců z polské ligy

Silní budou Švédové: přijede Antonio Lindbäck, který vyhrál poslední Grand Prix v Toruni, na startu bude také jeho krajan Fredrik Lindgren. Posledními ze stálých účastníků Grand Prix budou v Pardubicích Dán Bjarne Pedersen a Brit Chris Harris.

Naopak organizátoři se musejí obejít bez jezdců z polské ligy, která přesunula finále na tento víkend. Vypadli tak mistr světa Chris Holder z Austrálie, Američan Greg Hancock, který prý měl velký zájem v Pardubicích startovat, jet nemůže ani loňský vítěz Zlaté přilby Rune Holta z Polska.

Kolize s Velkou pardubickou poznamená i Zlatou přilbu

Závod koliduje i s dostihovou Velkou pardubickou, která je na programu v sobotu. Organizátorům to dělá problémy. "Je to velká škoda, že se to takhle sešlo, protože máme například problémy s ubytovacími kapacitami," řekl sportovní ředitel závodu Evžen Erban. Myslí si také, že se to projeví na návštěvnosti. "Nebude to asi razantní, ale obě akce to poznamená," tvrdil.

Součástí pardubického prodlouženého víkendu bude také páteční závod o Zlatou stuhu juniorů, v sobotu se ve Svítkově pojede finále mistrovství světa jezdců do 21 let a hlavní nedělní klání má start ve 12:00. O vítězi by mělo být rozhodnuto v 16:40. Přímý přenos vysílá ČT sport a náš web.

Vybroušená trofej

Letošní trofej pro vítěze je trochu jiná než v předchozích letech. Má těsnější vazbu k pardubickému kraji. "Vztah je dán kamínky, které tam jsou. Pocházejí z Kunětické hory. Vychází tam na povrch jedna žíla. Nerost se jmenuje porcelanit, pěkně se to vybrousilo a má to pěknou kresbu," uvedl tvůrce trofeje Pavel Lejhar.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy