Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EL a EKL UEFA

Milík útočil na svou druhou Zlatou přilbu. Nestačil jen na Brita Bewleyho

Hlavní plochodrážní víkend celého roku vyvrcholil na východě Čech. V Pardubicích skončil na druhém místě Zlaté přilby její vítěz z roku 2017 Václav Milík, který ve finále nestačil pouze na Daniela Bewleyho z Velké Británie. 

Je nám líto, video expirovalo.
Finále Zlaté přilby a ohlas Václava Milíka

"Nejtěžší bylo dostat se do toho finále, tam už pak je možné cokoliv. Povedl se mi start a pak jsem tu vedoucí pozici jen potřeboval udržet až do cíle, což se mi podařilo. Už jen být tady na tomto tradičním a významném závodě je něco mimořádného. A já jsem hrozně šťastný, že se mi podařilo zapsat se do jeho historie," řekl Bewley v rozhovoru pro Českou televizi.

Devětadvacetiletý Milík, jenž byl jediným českým zástupcem mezi dvanáctkou závodníků v semifinále, jezdil během šesti finálových okruhů neustále těsně za Bewleym. Vítěze dvou letošních závodů Grand Prix mistrovství světa ale předjet nedokázal.

"Šťastný určitě nejsem, protože Zlatá přilba je jen o tom prvním místu. Snažil jsem se, byl jsem rychlejší než Dan, jemuž se povedl start, ale nebylo kudy ho předjet, dráha dnes nebyla tolik závodivá. Dobře si blokoval tu lajnu, nenašel jsem cestu, jak se dostat před něj," popsal marnou snahu o předjetí Milík.

"Roky letí a šance to tady ještě někdy znovu vyhrát se tenčí. Jsem z toho smutný, je to vážně škoda, když už se dostanete až do té finálové jízdy. Mrzí to o to víc, že chyběl takový kousek. Snad jsem měl raději přijet pátý," dodal Milík, jenž ještě v sobotu pomohl Krosnu k postupu do polské extraligy.

Ve čtvrtfinále se z Čechů představili ještě Eduard Krčmář a Jan Kvěch, kteří bojovali o postup ve stejné skupině, ale neuspěli.

Zklamáním skončil závod i pro australského velikána Jasona Doylea, který loni útočil na historický zápis v podobě čtvrtého vítězství ve Zlaté přilbě v řadě, ale nakonec ho porazil Polák Patryk Dudek, jenž dnes nemohl kvůli nabitému programu startovat. Doyle zůstal v semifinálové skupině za Milíkem, vyhrál pak alespoň finále B.

Zlatá přilba, 74. ročník mezinárodního závodu na ploché dráze v Pardubicích:

Finále A: 1. Bewley (Brit.), 2. Milík (ČR), 3. Jensen (Dán.), 4. Lebeděvs (Lot.), 5. Wölbert (Něm.), 6. Lahti (Fin.).

Finále B: 1. Doyle (Austr.), 2. Žagar (Slovin.), 3. Lidsey (Austr.), 4. Bergé (Fr.), 5. Ellis (Brit.), 6. Iversen (Dán.).

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články