Běžkotoulky

Grand Prix na Markétě má znovu slovenského vítěze. Triumf si zopakoval Martin Vaculík

Slovenský plochodrážník Martin Vaculík je vítězem Grand Prix Česka. Na pražské Markétě zkušený závodník triumfoval stejně jako před rokem. Ve finále odrazil útoky druhého Dána Leona Madsena. Jediný český účastník Václav Milík do boje o nejvyšší příčky nezasáhl a získal jediný bod.

Finále Grand Prix ČR a ohlas Martina Vaculíka

Třiatřicetiletý Vaculík zachránil v průběhu večera na oválu břevnovského stadionu Markéta postup mezi nejlepší osmičku až ve svém posledním, pátém vystoupení základního rozpisu. Jízdu vyhrál a zajistil si místo v semifinále. V něm se pak prodral ze třetího místa na první. Ve finále pak nejlépe odstartoval a udržel za zády dotírajícího Madsena.

Na divokou kartu jedoucí Milík odmazal nulu na kontě až při poslední jízdě a zůstal v poli poražených. Jan Kvěch a Eduard Krčmář, kteří byli připravení v rolích náhradníků, se na dráhu nedostali.

Grand Prix České republiky, závod MS na ploché dráze v Praze:

Finále: 1. Vaculík (SR), 2. Madsen (Dán.), 3. J. Holder (Austr.), 4. Zmarzlik (Pol.), ...16. Milík (ČR).
Pořadí MS (po 3 z 10 závodů): 1. Zmarzlik 50 bodů, 2. Lindgren (Švéd.) 47, 3. J. Holder 42, ...18. Milík 1.