Následuje
Sportovní zprávy

Zemřel plochodrážník Kasper. Vítězovi Zlaté přilby bylo 85 let

Český plochodrážní sport opustila jedna z jeho legend. Ve věku 85 let zemřel Antonín Kasper, který v roce 1963 vyhrál Zlatou přilbu a byl i mnohonásobným mistrem Československa. O jeho úmrtí informoval web Zlaté přilby.

Antonín Kasper
zdroj: ČTK autor: Mejvald Jan

Nejstarší plochodrážní závod světa ovládl Kasper v roce 1963, kdy se naposledy jelo na travnaté dráze dostihového závodiště v Pardubicích. Ve stejném roce získal stříbrnou medaili v mistrovství světa družstev.

Ve Zlaté přilbě rovněž vybojoval jedno druhé (1964) a dvě třetí místa (1965 a 1967). Jako jeden z mála tuzemských jezdců se probojoval do světového finále jednotlivců a byl prvním československým závodníkem, který startoval v britské profesionální lize. V letech 1968 až 1970 jezdil za Coventry a West Ham. Po skončení aktivní kariéry se stal trenérem a vedl reprezentaci.

Byl otcem rovněž úspěšného plochodrážního závodníka Antonína Kaspera mladšího, který léta patřil mezi světovou špičku a v roce 1991 se mu také povedlo vyhrát Zlatou přilbu. Kasper mladší podlehl v roce 2006 ve věku 43 let rakovině.

Zemřel Antonín Kasper, legenda ploché dráhy
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy