Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Belgie- Rusko

Zemřel bývalý šéf motoristického sportu Max Mosley

Motoristický sport přišel o jedno z velkých jmen své historie. Ve věku 81 let zemřel bývalý dlouholetý předseda Mezinárodní automobilové federace Max Mosley, který stál v čele FIA šestnáct let. Jeho úmrtí zahraničním médiím potvrdil bývalý promotér formule 1 Bernie Ecclestone i Mosleyho rodina.

Max Mosley
zdroj: www.papermag.com

"Můžeme potvrdit, že Max Mosley minulou noc po dlouhé bitvě s rakovinou zemřel," uvedla rodina v prohlášení. "Přes padesát let jsme byli jak bratři. Je lepší, že odešel, než aby trpěl tak, jak trpěl," řekl Ecclestone agentuře Reuters.

Mosley v čele FIA působil v letech 1993 až 2009. Před tím byl od roku 1991 předsedou organizace FISA, která tehdy fungovala jako sportovní divize automobilové federace.

Ve funkci předsedy se mimo jiné zasadil o výrazné zpřísnění bezpečnostních podmínek ve formuli 1 po Velké ceně San Marina v Imole v roce 1994, při které při nehodách zahynuli trojnásobný mistr Ayrton Senna a Roland Ratzenberger.

Mosley v roce 2008 v čele FIA ustál aféru se sexuálními orgiemi s nacistickou tematikou. O rok později však po neshodách se stájemi formule 1 kvůli novým pravidlům nekandidoval a nahradil jej někdejší šéf Ferrari Jean Todt.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy