Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Hana Mandlíková

Vyrovnanou Katalánskou rallye vede po první etapě Ogier

Salou - Zatím vyrovnanou Katalánskou rallye vede po první etapě již jistý mistr světa Sébastien Ogier, jenž ovládl i minulé dva ročníky. Francouzský jezdec má po devíti rychlostních zkouškách náskok rovných čtyř sekund před finským kolegou z Volkswagenu Jarim-Mattim Latvalou.

Sébastien Ogier při Katalánské rallye
zdroj: ČTK/EFE autor: Juame Sellart

Rallye, jež se před víkendovým přesunem na asfalt jela na štěrkových tratích, zatím přináší vyrovnaný boj. Osm erzet mělo šest různých vítězů, přičemž třikrát byl nejrychlejší Ott Tänak. Estonec na fordu je průběžně třetí s odstupem 11,3 sekundy. Do jedné minuty za Ogierem se vešlo sedm jezdců.

Prokopa zpomalil defekt
 
Jedenáctá pozice patří Martinu Prokopovi, jemuž zatím nevychází cíl navázat na sedmou a osmou pozici z minulých let. V poslední fiestu českého jezdce zpomalil defekt. "Stalo se to pár kilometrů před cílem. Snažil jsem se co nejméně ublížit autu, bylo tam spousta ostrých kamenů. Chtěl jsem uchránit vůz pro zítřejší asfaltové cesty," řekl.
 
Prokop ztrácí na Ogiera 2:26,5 minuty. O další minutu a čtvrt zpět je Jan Kopecký z továrního týmu Škoda, jemuž patří čtrnáctá příčka. V sobotu se jede opět osm rychlostních zkoušek, v neděli dalšími šesti celá soutěž vyvrcholí.

Katalánská rallye, MS v automobilových soutěžích - po 1. etapě: 1. Ogier, Ingrassia (Fr./VW Polo-R) 1:24:58,4, 2. Latvala, Anttila (Fin./Volkswagen Polo-R) -4,0, 3. Tänak, Molder (Est./Ford Fiesta RS) - 11,3, 4. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20) -26,9, 5. Östberg, Andersson (Nor., Švéd./Citroën DS3) -29,7, 6. Mikkelsen, Flöene (Nor./VW Polo-R) -37,4, ...11. Prokop, Tománek (ČR/Ford Fiesta RS) -2:26,5, 14. Kopecký, Dresler (ČR/Škoda Fabia R5) -3:44,3.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy