Následuje
SP Německo

Vršecký i Lacko vyhráli v Le Mans závody ME tahačů

Le Mans (Francie) - Vítězstvím českých jezdců skončily v Le Mans oba dnešní závody závěrečného dílu mistrovství Evropy tahačů. David Vršecký s buggyrou triumfoval v hlavní pohárové jízdě, následný polovičně bodovaný závod s handicapovým startem ovládl Adam Lacko v renaultu. Čeští piloti bojují o konečné třetí místo, které před nedělními závěrečnými jízdami patří s osmnáctibodovým náskokem Lackovi.

Buggyra Davida Vršeckého
zdroj: buggyra.com

Čeští jezdci odstartovali do hlavního závodu z první řady, ale už v průběhu úvodního kola se Vršecký před Lacka protáhl a dojel si pro vůbec první vítězství od chvíle, kdy se stal šéfkonstruktérem roudnické stáje. "Když jsem zajel před týdnem v Jaramě nejrychlejší čas v tréninku, tak jsem už tušil, že jsem blízko k tomu, abych konečně znovu vyhrál také pohárový závod," uvedl dvojnásobný mistr Evropy.

"Před dvěma lety jsem v Le Mans vyhrál oba pohárové závody a učinil důležitý krok k obhajobě titulu. Vzhledem k posledním dvěma sezonám, které jsme obětovali vývoji nového vozu, přesto řadím tento triumf k nejdůležitějším v kariéře," radoval se Vršecký. Lacko projel cílem jako třetí, vše si ale vynahradil v druhé jízdě. V boji o konečné třetí místo tím opět odrazil útok Vršeckého, který bodoval čtvrtým místem.

Dva nedělní závody rozhodnou i o titulu mistra Evropy. Vedoucímu Jochenu Hahnovi z Německa stačí získat pět bodů, aby definitivně znemožnil obhajobu Antoniu Albacetemu ze Španělska.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy