Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Balkan Poker Circuit

Velký závodní test na Dakar. Kolomý s Lopraisem vyráží na Hedvábnou stezku

Praha - Na Rudém náměstí v Moskvě byla slavnostně zahájena Rallye Hedvábná stezka. Na jejím sobotním startu se objeví i dva čeští piloti kamionů Tatra Aleš Loprais a Martin Kolomý. Oba se budou snažit překazit domácímu týmu Kamaz cestu za očekávaným triumfem. Lopraisovi se to již jednou v minulosti povedlo, nejlepší byl v roce 2011. V dalších pěti ročnících soutěže však vyhráli piloti kamazů. Sestřihy jednotlivých etap sledujte každý večer po 21:30 na ČT sport.

Tatra Aleše Lopraise
zdroj: ČTK/Buggyra media

Na posádky, které začnou oficiálně soutěžit v sobotu, čeká trať dlouhá 9608 km, z nichž bude 4089 měřených. Cíl je v čínském S'-an 22. července po absolvování 14 etap. Kamiony i automobily absolvují více než dvojnásobný počet "ostrých" kilometrů oproti letošní Rallye Dakar.

"Dakar je pořád priorita a Silk Way příprava. Nejedeme se ale zúčastnit. Osobně budu spokojený, když kluci dojedou do cíle a otestují vše, co je potřeba. Když k tomu přidají první místo, zklamaný nebudu," uvedl manažer týmu Buggyra Jan Kalivoda.

"Určitě bych chtěl zajet pěkné umístění. Máme hodně nových věcí na autě, takže je to i výzva. Jeden velký závodní test," řekl Kolomý. S Lopraisem byli na letošním Dakaru týmovými kolegy, tentokrát pojedou každý sám na sebe. Plánují však i spolupracovat.

"Naše soutěžní raketa dostala zásadní prvky oproti původní verzi. Zapracovali jsme na novém tlumení, brzdách a chlazení nového agregátu (motoru) Gyrtech. Úpravou prošla i kabina, která při svém debutu na Dakaru 2014 získala dvě etapová vítězství," uvedl Loprais.

Oba čeští piloti vyrazí na start s novými posádkami. Vedle Kolomého usednou navigátor Michal Ernst a mechanik Jiří Stross, Lopraise bude navigovat Chálid Alkendi ze Spojených arabských emirátů a tým doplní Milan Holáň. Česká republika bude mít zastoupení i v posádce Nizozemce Maartena van den Brinka, jejíž součástí je opět Daniel Kozlovský.

Je nám líto, video expirovalo.
V Moskvě startuje Rallye Hedvábná stezka s Lopraisem a Kolomým

Vítězství na rallye obhajuje Ajrat Mardějev z Ruska, který bude jedním ze čtyř pilotů kamazů. Vysoké ambice má i Nizozemec Gerard de Rooy s ivecem, dvojnásobný vítěz Dakaru.

Kvalitní obsazení bude mít i kategorie automobilů, ve které se představí tovární tým Peugeotu v čele s obhájcem vítězství Cyrilem Despresem z Francie a rallyeovým šampionem Sébastienem Loebem. Původně byl přihlášený i Miroslav Zapletal, ale na startu nebude.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy