Následuje
SP Slovinsko

Velkou cenu USA vyhrál Pedrosa před lídrem MS Rossim

Laguna Seca (USA) - Nedělní Velkou cenu USA vyhrál španělský motocyklový jezdec Dani Pedrosa s hondou, v osmém závodu mistrovství světa si tak připsal své první letošní vítězství. Díky druhému místu na okruhu Laguna Seca zvýšil vedení v průběžném pořadí královské třídy MotoGP úřadující šampion Valentino Rossi.

Pedrosa, bývalý dvojnásobný mistr světa ve čtvrtlitrech, zvítězil systémem start-cíl. Po většinu závodu si v Kalifornii hlídal bezpečný náskok před Rossim, a i když se na něj fenomenální Ital v závěru dotáhl a v poslední zatáčce dokonce naznačil útok, projel Pedrosa cílem o 344 tisícin sekundy dříve.

Rossi nenavázal na svou úspěšnou šňůru

I když Rossi nenavázal na své týden staré jubilejní 100. vítězství z Assenu, porazil svého týmového kolegu a rivala z Yamahy Jorgeho Lorenza, před nímž má nyní v MS náskok devět bodů.

Mladý Španěl Lorenzo do závodu nastoupil potlučený ze sobotní kvalifikace a po pomalejším startu se propracovával vpřed. Pět kol před koncem dokonce Rossiho na několik sekund předjel, ale v zatáčce byl příliš "dlouhý" a výhodnou pozici ztratil. Další ohrožení své druhé pozice už osminásobný světový šampion Rossi nepřipustil.

Na okruhu Laguna Seca se tradičně jel pouze závod nejsilnějších strojů MotoGP. Za dva týdny na německém Sachsenringu už budou bojovat o body do MS i jezdci dalších kategorií do 125 a 250 ccm.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy