Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Slovensko - Česko

Velkou cenu Brna zahájil Kornfeil desátým místem v tréninku

Brno - Motocyklista Jakub Kornfeil obsadil desáté místo v úvodních trénincích na Velkou cenu České republiky. Další z českých závodníků v nejslabší kategorii Moto3 Karel Hanika vstoupil do programu na Masarykově okruhu třináctým časem. Nejvíce se v úvodu jedenáctého dílu mistrovství světa dařilo lídrovi průběžného pořadí Bradu Binderovi z Jihoafrické republiky.

Jakub Kornfeil
zdroj: ČTK/PR/Gold & Goose Photography

V královské kategorii MotoGP ovládl trénink vedoucí jezdec seriálu Španěl Marc Márquez. O pouhou desetinu sekundy za ním zaostal vítěz předchozí Grand Prix v Rakousku Ital Andrea Iannone, jenž byl nejrychlejší v dopoledním tréninku. Obhájce prvenství na Masarykově okruhu Španěla Jorge Lorenza na třetí příčce dělilo od druhého místa jen 0,033 sekundy. Ital Valentino Rossi zajel pátý čas.

Kornfeil zajel v prvním tréninku čtvrtý čas, který ve druhém tréninku kvůli prodlevám při přenastavení motocyklu nestačil vylepšit. "Ranní trénink byl skvělý. Do odpoledního jsme zkusili s mechaniky zariskovat, protože jsem měl problém s přední částí motocyklu" řekl Kornfeil.

Předělávání stroje zabralo čas

Mechanici v přestávce mezi tréninky předělali jeho KTM, stroj zkrátili, což se ale neosvědčilo. Kornfeil několikrát zamířil do boxů, poslední zastávka uprostřed tréninku byla delší. "Mechanikům trvalo deset až patnáct minut, než předělali celou převodovku. Byla to docela honička," poznamenal Kornfeil, který na trať opět vyjel až v posledních sedmi minutách tréninku. Závěrečné měřené kolo mu stačilo až na dvanáctý čas ve druhé sekci, což znamenalo oproti ranní části zhoršení.

Karel Hanika
zdroj: ČTK autor: Michal Doležal

Hanika byl po dopoledních jízdách devatenáctý, ve druhém tréninku zlepšil svůj čas o více než sekundu. "Nebylo to špatné. Navzdory tomu, že jsme se od rána potýkali s problémy, neboť motorka moc nezatáčela," uvedl Hanika, který po testování v Mostě před třemi týdny potíže očekával. "Nastavovali jsme motocykl na tomto okruhu, kde je více ostrých zatáček. V Brně převažují táhlé. Naším hlavním úkolem je nyní odstranit tyto potíže. Pokud se nám to podaří, tak mám naději se dostat ve výsledkové listině ještě více do popředí," dodal Hanika.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy