Následuje
Jihostroj České Budějovice - Kladno volejbal cz

Vedení na Francouzské rallye drží po první etapě Evans

Úvodní etapu Francouzské rallye ovládl britský pilot Elfyn Evans s fordem. Po šesti rychlostních zkouškách na korsickém asfaltu vede o čtyři a půl sekundy před lídrem světového šampionátu Ottem Tänakem z Estonska, třetí je Belgičan Thierry Neuville.

Úvodní etapu Francouzské rallye vyhrál Evans před Tänakem

Evans ovládl tři z úvodních pěti měřených testů a vedl, jenže v poslední erzetě dne ho zdrželo pomalu jedoucí poškozené auto Krise Meekea. Než krajana předjel, ztratil zhruba deset sekund a klesl ve výsledcích na třetí místo, rozhodčí mu ale posléze promeškaný čas odečetli.

Na domácích cestách se nedařilo francouzským pilotům. Obhájce titulu i loňského korsického prvenství Sébastien Ogier je až šestý s více než půlminutovým odstupem. "Rychleji nám to prostě nejede," postěžoval si na výkon svého citroënu agentuře AFP.

Jeho předchůdce na světovém trůnu Sébastien Loeb, který si v letech 2005 až 2008 připsal na Korsice čtyři výhry v řadě, ztratil s poškozeným hyundaiem téměř dvě a půl minuty a je osmý.

Tänak dosud na Korsice nevyhrál, loni dojel druhý za Ogierem. Jezdci mají ve čtvrtém dílu MS před sebou ještě osm víkendových rychlostních zkoušek.

Výsledky Francouzské rallye:

Po první etapě: 1. Evans, Martin (Brit./Ford Fiesta) 1:09:39,6, 2. Tänak, Järveoja (Est./Toyota Yaris) -4,5, 3. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -9,8, 4. Sordo, Del Barrio (Šp./Hyundai i20) -26,1, 5. Suninen, Salminen (Fin./Ford Fiesta) -30,9, 6. Ogier, Ingrassia (Fr./Citroën C3) -36,3.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy