Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sport 2011

Ve vedení Mexické rallye se nadále drží loňský vítěz Ogier

V průběhu druhé etapy vede Mexickou rallye nadále šestinásobný mistr světa Sébastien Ogier z Francie. V čele třetí soutěže v sezoně má náskok 28,3 sekund na Fina Teemua Suninena. Přes půl minuty pak ztrácí úřadující šampion Ott Tänak z Estonska.

Sebastien Ogier (vpravo) na Mexické rallye
zdroj: imago sportfotodienst autor: Andre Lavadinho

Ogier s Tyotou Yaris útočí na šotolině v Mexiku na vyrovnání šestého triumfu krajana Sébastiena Loeba. S prvním dnem byl spokojen. "Všichni jsme v ní měli problémy, protože jsou zde kluzké silnice a hodně kamenů, kterým je potřeba se vyhnout. Ale líbilo se mi to," řekl Ogier, jenž v Mexiku usiluje o třetí vítězství v řadě.

Po úvodních třech rychlostních zkouškách druhého dne si Ogier vedení pohlídal. Rychlejší tempo však na tratích ukazoval třetí v pořadí Ott Tänak, který začal dotírat na druhého Sunninena. 

Tänak po pátečních potížích s vozem ztrácel 40 sekund, po stíhací jízdě se nejprve dostal na čtvrtou příčku, ze které si dnes ještě o jedno místo polepšil. Na Ogiera má manko téměř 35 vteřin. Dalšího z favoritů Belgičana Thierryho Neuvillea zastavily v deváté rychlostní zkoušce technické potíže.

Je nám líto, video expirovalo.
Sébastien Ogier drží vedení v Mexické rallye

Hrůzné chvíle si prožil Suninenův kolega Esapekka Lappi. V sedmé erzetě totiž s navigátorem utíkali z hořícího fordu a následná rychlostní zkouška byla zrušena. V průběžném pořadí byli na čtvrté pozici. "Vypadá to, že unikl horký olej do výfuku," řekl šéf týmu Richard Millener."Hlavně, že se dostali bez zranění do bezpečí," dodal.

Mexická rallye zatím pokračuje podle plánu, byť pandemie koronaviru ochromila sportovní akce takřka po celém světě. V sobotním programu čeká jezdce ještě šest zkoušek. V neděli by se potom měly odjet tři.

Už s předstihem ovšem byla po zavedení bezpečnostních opatření argentinské vlády přesunuta Argentinská rallye. Náhradní termín však zatím stanoven nebyl.

Mexická rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 1. etapě:

1. Ogier, Ingrassia (Fr./Toyota Yaris) 1:23:09,2, 2. Suninen, Lehtinen (Fin./Ford Fiesta) -13,2, 3. Evans, Martin (Brit./Toyota Yaris) -33,2, 4. Tänak, Järveoja (Est./Hyundai i20) -33,4, Rovanperä, Halttunen (Fin./Toyota Yaris) -35,7, 6. Greensmith, Edmondson (Brit./Ford Fiesta) -1:16,8.

Zdroj
ČTK, wrc.com

Hlavní zprávy