Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Spurt

V závodě na ledové ploché dráze triumfoval Diviš

Chrastná - Tři roky nepřálo počasí českým závodníkům na ledové ploché dráze. Až nyní se znovu mohlo bojovat o domácí titul v této disciplíně. Závod v Chrastné vyhrál Andrej Diviš, který jako jediný z finalistů projel regulérně cílem.

Závod na ledové ploché dráze
zdroj: ČTK/Petrášek Radek

Hřeby na pneumatikách plochodrážních speciálů se zaryly do ledu Chrastenského rybníka na Liberecku. Ve finálové jízdě nejprve přišel o naděje na vítězství Lukáš Volejník, který v tlačenici vyjel mimo trať a byl vyloučen. V souboji o druhé místo se v poslední zatáčce před cílem poroučeli k zemi Vladimir Višváder a Jan Pecina. Viníkem pádu byl Pecina, stříbro tudíž připadlo Višváderovi a na Pecinu zbyl bronz.

Je nám líto, video expirovalo.
Závod na ledové dráze v Chrastné vyhrál Andrej Diviš

"Ty pády jsou všude stejné, když to přijde, tak to přijde. Já jsem zatím zdravý a všechno zvládám," okomentoval závod stříbrý Vladimír Višváder. "Bylo to dost rozbité, každému ujížděla kola. Brnkli jsme o sebe a už to bylo," řekl třetí Jan Pecina.

Regulérně projel cílem jen vítězný Andrej Diviš. O tom, zda je mistrem, rozhodne opět počasí. Pokud bude ledové ploché dráze přát, za dva týdny bude druhý závod, pokud ne, stane se Diviš mistrem republiky.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy