Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

V úvodním tréninku na VC Austrálie byl nejrychlejší Rosberg

Melbourne - Německý pilot formule 1 Nico Rosberg ovládl oba úvodní měřené tréninky na první závod mistrovství světa - Velkou cenu Austrálie. Na okruhu v Melbourne se dařilo i druhému williamsu, s nímž Japonec Kazuki Nakadžima v první části zaostal za svým kolegou jen o 49 tisícin sekundy a skončil druhý.

Prognózy velmi dobře připraveného vozu prokázala nová stáj Brawn GP. Ve druhé fázi tréninku skončil hned za Rosbergem Brazilec Rubens Barrichello, jeho týmový kolega Brit Jenson Button zajel pátý nejrychlejší čas. V první šestce skončily také obě toyoty a nepřímo nahrály dalším týmům, které ve čtvrtek protestovaly proti jejich použití aerodynamických prvků.


Právě nejúspěšnější týmy dnešního tréninku Williams, Brawn GP a Toyota údajně používají neregulérní zadní difuzor. Případ bude řešit odvolací soud Mezinárodní automobilové federace FIA, který zasedne až po závodě v Malajsii.

Hamilton: Moje stáj bude mít problémy

Obhájce titulu mistra světa a loňský vítěz z Melbourne Brit Lewis Hamilton skončil v tréninku se svým mclarenem daleko v poli poražených, když obsadil 16. a 18. místo. Tím potvrdil svá slova o tom, že jeho stáj bude mít na úvod sezony velké problémy dostat se na přední příčky.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy