FC Viktoria Plzeň - FC Zlín

V trénincích na VC Bahrajnu byl nejrychlejší Němec Rosberg

Manáma - Němec Nico Rosberg zajel nejrychlejší čas v dnešních trénincích na nedělní Velkou cenu Bahrajnu formule jedna. Pilot Williamsu v odpoledním tréninku zajel čas 1:33,339 a porazil dvojnásobného mistra světa Fernanda Alonsa ze Španělska. Třetí byl v druhé části tréninku i celkově Ital Jarno Trulli. Dopolední trénink vyhrál obhájce titulu Brit Lewis Hamilton, který skončil odpoledne až jedenáctý. V součtu obou tréninků se však časem 1:33,647 zařadil na čtvrtou pozici.

Rosberg už vyhrál sedmý z jedenácti tréninků, ale zatím svou rychlost není schopen potvrdit v závodě. Ve třech letošních Grand Prix bylo jeho maximem šesté místo z úvodního podniku v Austrálii.

Kvůli překročení povolené šedesátikilometrové rychlosti v boxech museli po trénincích zaplatit pokutu Fin Kimi Räikkönen a Němec Sebastian Vettel. Vítěz minulé Velké ceny v Číně Vettel měl na tachometru 62 km/h a vyvázl tak s relativně nízkou částkou 400 eur, tedy asi 10 500 korun.