Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Jelena Ostapenková - Karolína Plíšková

V Praze se konal další ročník Gladiator Games, Podmolův tým se vytáhl

Praha - Freestyle motokros opět po roce ohromil pražskou O2 arenu poté, co se zde konal už šestnáctý ročník FMX Gladiator Games. Organizátoři připravili pro fanoušky podobně jako v minulých letech mnoho novinek. Nejzajímavější byl duel čtyř týmů a umístění čtyř prostorů pro dopad do kříže. Vítězství si tentokrát odnesl gladiátor Adam Jones a tým vedený českou jedničkou Liborem Podmolem.

Freestyle motokros
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

Exhibiční závod sledovala téměř zaplněná aréna, s ohledem na netypické umístění doskoků a možné kolize ve vzduchu však fanoušci museli několikrát čekat. "Pocit, že musíš věřit někomu, kdo mává s praporkem, není úplná slast. Snad se to ale lidem líbilo," řekl Podmol, který se na akci představil i přesto, že si v polovině října zlomil klíční kost a musel na operaci.

I díky tomu mu tak ani příliš nevadilo, že v semifinále souboje o nejlepšího gladiátora prohrál s Jonesem. Ten poté ve finále porazil dalšího domácího borce Martina Koreně. "Bylo to malinko nervózní, ale nebylo to jednoduché sladit. Zejména s ohledem na bezpečnost. Nikdy na světě jsem ještě nic podobného neviděl," podotkl Petr Kuchař, zakladatel českého freestyle motokrosu a jeden z rozhodčích akce.

"Příště to bude určitě lepší," věří Kuchař. Nejožehavějším momentem akce bylo takzvané synchro, kdy freestyle motokrosaři skákali z ramp proti sobě.

Je nám líto, video expirovalo.
Na Gladiator Games zářil Adam Jones

Hlavní organizátor akce Marek Rejman již s předstihem avizoval, že v příštím roce by rád odrazové a dopadové rampy upravil tak, aby byly v různých výškách a freestyle motokrosaři tak létali v jiných úrovních.

Ani letošní ztížené podmínky však jezdcům nezabránily v tom, aby na závěr předvedli oblíbený vláček, kdy jedou a skáčou všichni freestylisté za sebou.

Zřejmě největší aplaus si užila dvojice italských showmanů Daniel Bodin a Jason Cesco, kteří předváděli neuvěřitelné kousky na speciálně upravených sněžných skútrech. Nadšeným divákům nakonec ukázali i oblíbená salta.

Součástí akce byl tentokrát i křest Podmolovy knihy s názvem Deník Libora Podmola. "Knihu jsem napsal sám a všechno mi trvalo připravit dva roky. Je v ní všechno, prohry, výhry, svatby. Prostě život freestyle motokrosaře," pousmál se Podmol. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy