Paralympijský magazín

Úvodní rychlostní zkoušku Barum rallye vyhrál Kopecký

Zlín - Obhájce loňského prvenství Jan Kopecký vyhrál úvodní diváckou rychlostní zkoušku zlínské Barum rallye, která se jela v pátek v noci. Tovární jezdec Škody tak nejlépe vstoupil do šestého podniku mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích a zejména do devátého dílu seriálu Intercontinental rallye challenge.

Kopecký porazil na téměř deset kilometrů dlouhé městské erzetě druhého Juhu Hänninena z Finska o 2,2 vteřiny, třetí byl s odstupem další necelé vteřiny Belgičan Freddy Loix. Hänninen i Loix startují stejně jako český pilot s vozem Škoda Fabia S2000.

Z jezdců bojujících o český titul vstoupil do rallye nejlépe Václav Pech, který byl šestý. Vedoucí muž průběžného pořadí MMČR Pavel Valoušek byl osmý, Roman Kresta jedenáctý.