Studio Time Out

Úvod Valašské rallye ovládl favorizovaný Kopecký

Valašské Meziříčí - Hlavní favorit Jan Kopecký zvládl nejlépe vstup do Valašské rallye, druhého závodu mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích. Tovární jezdec Škody ovládl všechny tři rychlostní zkoušky, které se jely, a v čele průběžného pořadí má náskok 27 sekund před úřadujícím domácím šampionem Romanem Krestou. Třetí je s odstupem dalších deseti vteřin Václav Pech.

Kopecký, který vyhrál předešlou Jänner rallye, si hned na prvním měřeném testu vypracoval náskok čtyř sekund před Krestou a v dalším průběhu 31. ročníku rallye jej zvýšil, nejvíce v závěrečné noční rychlostní zkoušce. Kresta, startující stejně jako on s vozem Škoda Fabia S2000, byl vždy druhý, Pech s mini třetí.

Program první etapy poznamenaly problémy na třetí erzetě, která se nakonec vůbec neodjela. Elitní posádky do ní totiž odmítly po problémech s časovým harmonogramem nastoupit, neboť byly nuceny dlouho čekat na startu testu a "vychladly" jim pneumatiky.