ESA logistika Tatran Střešovice - FAT PIPE FLORBAL CHODOV

Tragickou havárii v MS supersportu nepřežil patnáctiletý jezdec Viňales

Patnáctiletý španělský jezdec Dean Berta Viňales zahynul při havárii v závodu kategorie Supersport 300 v Jerezu. Zbývající sobotní program na okruhu včetně dalšího dílu mistrovství světa superbiků byl po tragédii zrušen.

Dean Berta Viňales
zdroj: World SBK

Ke karambolu došlo ve druhé zatáčce okruhu dvě kola před koncem. Bratranec hvězdy MotoGP Mavericka Viňalese skončil na zemi a s ním i další tři jezdci.

Španělský mladík při havárii utrpěl vážná zranění hlavy a hrudníku a i přes okamžitý zákrok záchranářů v lékařském centru závodiště zemřel.

Viňalesův bratranec nepřežil nehodu při závodě

Při tragické události byl na trati i český jezdec Oliver König. "Moc mě to zasáhlo. Byl to kluk, kterému bylo 15 let, měl všechno před sebou. Stalo se to pár míst za mnou. Všichni jsou ve svých boxech a je tu velký smutek," uvedl.

Berta Viňales jezdil ve své nováčkovské sezoně v SSP300 za tým Viňales Racing, který vede Maverickův otec Ángel. Nejlepší výsledek zaznamenal ve druhém závodu na okruhu v Magny-Cours, kde obsadil čtvrté místo.