Následuje
Evropská liga UEFA

Toyota získala hvězdnou náhradu za šampiona Tänaka, smlouvu podepsal Ogier

Tovární tým Toyota našel náhradu za Estonce Otta Tänaka, který po zisku titulu mistra světa zamířil do Hyundaie. Barvy japonské automobilky bude v příští rallyové sezoně hájit šestinásobný světový šampion Sébastien Ogier z Francie.

Sébastien Ogier
zdroj: ČTK/Panoramic autor: Andre Lavadinho

Společně s Ogierem budou v Toyotě působit Brit Elfyn Evans a Fin Kalle Rovanperä, který letos získal titul mistra světa v kategorii WRC2 Pro s továrním týmem Škoda Motosport.

"Víme, jak silný Sébastien je, a všichni se těšíme na spolupráci s ním i s Julienem (Igrassiou - spolujezdcem). Myslím si, že to, že jsme schopni získat pilota takových kvalit, říká hodně o tom, čeho jsme v tak krátkém čase s týmem dosáhli," uvedl šéf týmu Tommi Mäkinen. Toyota se do rallyeového MS vrátila po osmnáctileté přestávce v roce 2017.

Pětatřicetiletý Ogier podepsal v novém působišti roční smlouvu, Evans a Rovanperä mají dvouleté kontrakty. Japonská automobilka tak kompletně mění složení svého rallyeového týmu. Vedle Tänaka v něm skončil i Fin Jari-Matti Latvala a Brit Kris Meeke.

Ogier, který letos skončil v MS třetí, se zástupci Toyoty jednal již v roce 2016 před vstupem týmu do šampionátu. "Tehdy se nám to nepodařilo dotáhnout do konce. Teď jsem nadšený, že mohu začít spolupracovat s tak ikonickou značkou, jako je Toyota, a mým dětským idolem Tommim Mäkinenem," řekl Ogier.

"Všichni tři jsme v týmu noví, takže pro nás bude výzva se vše naučit. Uděláme ale maximum, abychom to zvládli co nejrychleji," doplnil rodák z Gap, který v minulosti jezdil s citröenem, volkswagenem a fordem.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy