Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Severní Makedonie - Chile

Tohle není Hollywood. Piloti F1 kritizují opakování záběrů Grosjeanovy nehody

Několik pilotů formule 1 se postavilo proti opakování záběrů nehody Romaina Grosjeana z VC Bahrajnu. Australský jezdec Daniel Ricciardo prohlásil, že dívat se na něco takového při čekání na opakovaný start závodu bylo velmi stresující. Grosjean po nehodě vynechá příští závod seriálu, nahradí jej Pietro Fittipaldi.

Nehoda Romaina Grosjeana
zdroj: ČTK/AP autor: Tolga Bozoglu

"Jsem zklamaný a znechucený tím, jak to ukazovali pořád a pořád dokola. Oheň, rozpůlené auto a pak ještě, jako by toho nebylo málo, pohled z kamery v jeho voze. Jako v Hollywoodu," citovala jezdce Renaultu agentura Reuters.

"Proč jsme se na to museli dívat, když byl závod zastavený a my přes hodinu čekali na nový start? Jeho rodina se na to musela dívat, rodiny nás všech se na to musely dívat. Bylo to nefér. Tohle fakt není zábava," ulevil si Ricciardo, který při vítězství již jistého mistra světa Lewise Hamiltona dojel na sedmém místě.

Vedení seriálu kritizoval i Valtteri Bottas. "Jasně, lidi to chtějí vidět. Ale jsou přece taky nějaké hranice... Stačilo málo a nemusel se z toho dostat," prohlásil finský jezdec.

Je nám líto, video expirovalo.
Grosjean měl v Bahrajnu vážnou nehodu

Mluvčí šampionátu upozornil, že vedení F1 postupovalo podle schváleného protokolu pro podobné situace. "Opakované záběry jakékoli vážné nehody lze pustit až v okamžiku, kdy se potvrdí, že je jezdec v bezpečí," uvedl.

Grosjean narazil v prvním kole po kolizi s Daniilem Kvjatem ve vysoké rychlosti do bariéry. Jeho vůz se po nárazu rozlomil, explodoval a začal hořet. Čtyřiatřicetiletý pilot Haasu po zhruba půlminutě dokázal z kokpitu vylézt, z hrozivě vyhlížející nehody vyvázl jen s menšími popáleninami především na rukou. Jeho tým oznámil, že Grosjean bude v úterý z nemocnice propuštěn.

Šéf amerického týmu posléze dodal, že další Grand Prix nebude francouzský pilot schopen absolvovat. "Bude pro něj nejlepší, když vynechá aspoň jeden závod," řekl šéf Haasu Günther Steiner po návštěvě Grosjeana v nemocnici. Francouze nahradí Pietro Fittipaldi, který je testovacím jezdcem týmu dva roky.

Velká cena Sáchiru je předposlední v letošním kalendáři. Závěr sezony bude hostit o týden později 13. prosince Abú Zabí. Zda Grosjean rozlučku s Haasem stihne, není jisté. Již v říjnu tým oznámil, že po této sezoně u nich Francouz po vypršení smlouvy skončí.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy