Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Liga mistrů UEFA

Tänaka vyřadila z Turecké rallye porucha a obhajoba titulu se mu vzdaluje

Úřadující mistr světa Ott Tänak musel odstoupit v úvodu druhé etapy Turecké rallye kvůli poruše řízení a rozplývají se mu tak vyhlídky na obhajobu titulu. Se svým hyundaiem zůstal stát na trati třetí rychlostní zkoušky. Po dvou dnech je v čele soutěže s více než půlminutovým náskokem belgický pilot korejské automobilky Thierry Neuville.

Je nám líto, video expirovalo.
Tänak zklamal v Turecku a titul je daleko

Tänak se vrátil do boje o titul díky vítězství v domácí soutěži před dvěma týdny, ale v Turecku na tento úspěch nenaváže. Po pátečních dvou měřených úsecích byl pátý s malou ztrátou na vedoucího Francouze Sébastiena Loeba s hyundaiem. Hned úvodní dnešní erzeta pro něj znamenala konec, ale v neděli se nejspíš do závodu vrátí.

Loebovi v úvodu druhého dne nevyšel výběr pneumatik a vedení od něj převzal jeho krajan a loňský vítěz Turecké rallye Sébastien Ogier s toyotou. Lídr mistrovství světa ale první místo opustil po potížích s hydraulikou v šestém testu. Nejblíže k prvenství tak má před závěrečnými čtyřmi zkouškami pětinásobný vicemistr světa Neuville. V druhém dnu vyhrál polovinu z šesti erzet a v neděli bude hájit náskok 33,2 sekundy, který má před oběma francouzskými hvězdami Loebem a Ogierem.

"Zítra nás čeká nejdrsnější etapa téhle rallye. Musíme se vyhnout defektům a jakýmkoliv poškozením vozu, přesto musíme jet rychle," konstatoval Neuville, který letos vyhrál úvodní Rallye Monte Carlo, ale pak už bodoval jen šestým místem ve Švédsku a v aktuálním je v pořadí MS pátý.

Vede Ogier s devítibodovým náskokem na Brita Elfyna Evanse, jenž drží v Turecku čtvrté místo s minutovou ztrátou na lídra. Třetí Tänak zaostává za Ogierem o 13 bodů.

Výsledky Turecké rallye po 2. etapě:

1. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) 1:36:38,6, 2. Loeb, Elena (Fr., Mon./Hyundai i20) -33,2, 3. Ogier, Ingrassia (Fr./Toyota Yaris) -33,2, 4. Evans, Martin (Brit./Toyota Yaris) -1:00,8, 5. Rovanperä, Halttunen (Fin./Toyota Yaris) -1:18,8, 6. Suninen, Lehtinen (Fin./Ford Fiesta) -1:35,0.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy