Golf Time

Tänak potvrdil dominanci v Argentině a má třetí triumf

V Argentině potvrdil skvělý víkend estonský jezdec Ott Tänak s toyotou. Náskok vypracovaný v prvních rychlostních zkouškách ve dvou etapách si uhájil a o více než půl minuty zvítězil před druhým Thierrym Neuvillem. Tänak tak oslavil třetí triumf v kariéře.

Ott Tänak
zdroj: ČTK autor: Panoramic/Andre Lavadinho

"Tohle je mimořádné. Netušili jsme, jak to půjde, když jsem změnil tým, ale je výborné, jak rychle se zlepšujeme," řekl Tänak, který s toyotou triumfoval poprvé. "Auto je už skoro přesně podle mého vkusu a s týmem je skvělá spolupráce," dodal Estonec, jenž ještě vloni závodil s fordem.

Třetí skončil Neuvilleův stájový kolega s hyundaiem Dani Sordo. Španělský pilot za Tänakem, který v Argentině vyhrál deset z 18 rychlostních zkoušek, zaostal o 1:15,7 minuty.

V Argentině dominoval Tänak a vybojoval třetí triumf v rallye

Pětinásobný mistr světa Sébastien Ogier dojel čtvrtý a soutěž v Argentině tak dál zůstává jediným podnikem seriálu, který nikdy nevyhrál. V průběžném pořadí Francouz uhájil vedení před Neuvillem, jeho náskok se ale snížil na deset bodů.

Desáté místo obsadil v Argentině Švéd Pontus Tidemand se Škodou Fabia. Za Tänakem zaostal o více než 12 minut.

Argentinská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích: 1. Tänak, Järveoja (Est./Toyota Yaris) 3:43:28,9, 2. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -37,7, 3. Sordo, Del Barrio (Šp./Hyundai i20) -1:15,7, 4. Ogier, Ingrassia (Fr./Ford Fiesta) -1:58,6, 5. Mikkelsen, Jaeger (Nor./Hyundai i20) -2:02,6, 6. Evans, Barritt (Brit./Ford Fiesta) -3:06,3.

Průběžné pořadí (po 5 z 13 soutěží): 1. Ogier 100 b., 2. Neuville 90, 3. Tänak 72, 4. Mikkelsen 54, 5. Sordo 45, 6. Meeke (Brit./Citroën C3) 43, ...16. Kopecký (ČR/Škoda Fabia R5) 5.

Pořadí týmů: 1. Huyndai 144, 2. M-Sport Ford 129, 3. Toyota 124, 4. Citroën 93