Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Maximum pro zdraví

Tänak poskočil do čela Italské rallye. Kopecký je devátý a vede kategorii WRC2

Alghero (Itálie) – Novým vedoucím mužem Italské rallye se stal po druhé etapě estonský jezdec Ott Tänak. Pilot Fordu vytěžil z potíží soupeřů z týmu Hyundai a po 15 rychlostních zkouškách vstoupí do nedělní závěrečné etapy s náskokem 24 sekund před Jarim-Mattim Latvalou z Finska. Jan Kopecký s fabií je devátý a dál vede pořadí WRC2, s penalizací za nedokončenou první etapu se do soutěže vrátil i Martin Prokop s fiestou.

Ott Tänak
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst/ autor: Lavadinho

Tänak byl po pátku třetí a nejprve mu k posunu pomohla porucha brzd Belgičana Thierryho Neuvillea v dvanáctém testu, hned v tom následujícím poškodil vůz lídr pořadí Hayden Paddon z Nového Zélandu. Do cíle dojel, ale soutěžní den pro něj vzápětí skončil. "Amatérská chyba, absolutní hloupost. Zatočil jsem příliš brzo a trefil břeh. Směšné," zlobil se Paddon nad zlomeným zavěšením zadního kola.

Tänak má před čtyřmi závěrečnými testy dobré vyhlídky na premiérový triumf v mistrovství světa. Obhájce prvenství Neuville je třetí s více než minutovou ztrátou. "Odpoledne se až nečekaně povedlo, máme solidní náskok. Nemyslím, že by Latvala zítra mohl být nějak výrazně rychlejší," řekl Tänak.

Bez šance na vítězství je mistr světa Sébastien Ogier z Francie, k jehož páteční ztrátě přibylo další manko po defektu. Na šestém místě zaostává za Tänakem už o bezmála tři a půl minuty.

Je nám líto, video expirovalo.
Tänak převzal vedení v Italské rallye, z Čechů se lépe daří Kopeckému

Italská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 2. etapě:

1. Tänak, Järveoja (Est./Ford Fiesta) 2:56:37,3, 2. Latvala, Anttila (Fin./Toyota Yaris) -24,3, 3. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -1:02,2, 4. Lappi, Ferm -2:10,8, 5. Hänninen, Lindström (všichni Fin./Toyota Yaris) -2:42,1, 6. Ogier, Ingrassia (Fr./Ford Fiesta) -3:26,1, ...9. Kopecký, Dresler (ČR/Škoda Fabia R5) -9:52,9, 32. Prokop, Tománek (ČR/Ford Fiesta) -51:40,9.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy