Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL moment dne

Tänak odstoupil, Portugalskou rallye vede Evans

Portugalskou rallye vede po druhé etapě britský pilot Elfyn Evans. Člen týmu Toyota se dostal do čela v dnešní předposlední rychlostní zkoušce, v níž dosavadní lídr Ott Tänak z Estonska poničil svůj hyundai.

Elfyn Evans se svou toyotou
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

Mistr světa z roku 2019 Tänak čtvrté rallye letošního kalendáře dominoval. Vyhrál první etapu a do čtrnácté erzety vyrazil s náskokem 22 sekund před Evansem. Během téměř čtyřicetikilometrového testu ale poničil zavěšení pravého zadního kola svého vozu i20, a i když se pokusil dostat do cíle zkoušky, nakonec musel zastavit.

Dvaatřicetiletý vicemistr světa Evans vede před závěrečnými pěti nedělními zkouškami o 10,7 sekundy před Španělem Danim Sordem v hyundai.

Třetí je s více než minutovým odstupem Evansův týmový kolega z Toyoty Sébastien Ogier z Francie, úřadující světový šampion a lídr letošního seriálu.

Evans si uvědomuje, že zdaleka nemá vyhráno, zvlášť když na něj Sordo v závěrečném dnešním testu najel téměř šest sekund. "Šokovalo mě, že byl Dani na té poslední erzetě tak silný. Bylo to zklamání, snažil jsem se šetřit gumy na zítřek. Dnes to bylo docela dobré, ale musíme zůstat plně soustředění," řekl Evans.

Martin Prokop s Fordem Fiesta je po dvou dnech dvacátý.

Výsledky Portugalské rallye

1. Evans, Martin (Brit./Toyota Yaris) 3:07:09,1, 2. Sordo, Rozada (Šp./Hyundai i20) -10,7, 3. Ogier, Ingrassia (Fr./Toyota Yaris) -1:04,2, 4. Kacuta, Barritt (Jap., Brit./Toyota Yaris) -1:05,7, 5. Fourmaux, Jamoul (Fr., Belg./Ford Fiesta) -4:21,8, 6. Greensmith, Edmondson (Brit., Ir./Ford Fiesta) -4:28,2, ...20. Prokop, Chytka (ČR/Ford Fiesta R5) -17:21,2.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy