Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FK Dukla Praha - FC Vysočina Jihlava

Tänak má po druhé etapě Chilské rallye půlminutový náskok před Ogierem

Estonec Ott Tänak zvýšil ve druhé etapě Chilské rallye svůj náskok v čele na půl minuty. Za jezdcem Toyoty je nadále druhý francouzský mistr světa Sébastien Ogier z Citroënu. Na třetí místo poskočil jeho pětačtyřicetiletý krajan Sébastien Loeb.

Ott Tänak na Chilské rallye
zdroj: ČTK/AP

Devítinásobný světový šampion Loeb, jenž letos absolvuje vybrané rallye v týmu Hyundai, byl po první etapě až šestý. Nyní má před závěrečnými čtyřmi rychlostními zkouškami ztrátu jen pět sekund na Ogiera. Manko na první místo během soboty snížil o 13 sekund. Francouzský veterán byl nejrychlejším mužem dne, když ovládl dvě rychlostní zkoušky a jen jednou chyběl v první trojce.

Tänak přidal v druhé etapě další dvě dílčí vítězství a celkem vyhrál pět měřených testů, přesto nebyl úplně spokojen. Nevyšla mu závěrečná sobotní rychlostní zkouška, v níž dojel sedmý.

"Byl to náročný den, v těchhle podmínkách je obtížné mít cokoliv pod kontrolou. Snažil jsem se najít rytmus, ale v poslední erzetě, kdy byla mlha, pršelo a zvolili jsme špatné pneumatiky, bylo všechno špatně. Nějak jsme to zvládli a náskok je solidní, ale musíme být zítra na pozoru," uvedl estonský jezdec, který útočí na druhé letošní vítězství.

Ve hře je i vedení v šampionátu, jehož dosavadní lídr Thierry Neuville odstoupil po vážné nehodě. Belgický vicemistr světa Neuville má v celkové klasifikaci MS náskok deseti bodů před Ogierem, Tänak zaostává už o 28 bodů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy