Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

"Tady Rossi, přísahám." Motocyklová hvězda se poklonila 102leté fanynce, která porazila koronavirus

Pandemií koronaviru těžce zasaženou Itálii v minulých dnech povzbudil příběh ženy, která ve 102 letech dokázala nemoc porazit. Teď jí k tomu navíc vysekla poklonu motocyklová superstar Valentio Rossi.

Valentino Rossi na trati ve Spielbergu
zdroj: Reuters autor: Lisi Niesner

Po třech týdnech hospitalizace v janovské nemocnici San Martino byla Italica Grondonaová propuštěna do domácího ošetřování, a když se o ni zajímala média, její vnuk prozradil, že je Rossiho velkou fanynkou a jejím přáním je ho poznat.

Devítinásobný mistr světa, věrný své dlouholeté přezdívce "Doktor", jí touhu splnil a telefonicky se s ní spojil, aby jí pogratuloval.

"Tady Valentino Rossi. Ano, ten pilot. Jsem to já, přísahám."

"Paní Italico, chtěl jsem vám poblahopřát. Jste mnohem silnější než já. Skutečná bojovnice. Mít vaši energii, pokračoval bych ještě dvacet let," řekl jednačtyřicetiletý jezdec.

Rossi následně pozval stařenku na některý ze závodů, hned jak současná situace ve světě jeho konání umožní.

Paní Italica se rozplývala štěstím. "Moc jsem si přála ho poznat. A on, on osobně, mi zavolal. Bylo to laskavé, jsem nadšená," citoval oddanou fanynku server oasport.it.

Její příběh v Itálii dodal těžce zkoušenému obyvatelstvu pozitivní energii. Země je evropským epicentrem nákazy koronaviru. Počet případů onemocnění přesáhl 120 000, přes 15 000 lidí zemřelo. Nejohroženější skupinou jsou lidé ve vysokém věku.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy