Superstocky v Brně si podmanil Prášek, na Jarní ceně se dařilo i Kalábovi a Chalupovi

Jarní cenu Brna silničních motocyklů ovládl Michal Prášek. Aktuální mistr České republiky Superstocků vyhrál oba závody třídy nad 600 kubických centimetrů. V Supersportech se dařilo Igoru Kalábovi a Michalu Chalupovi.

Jarní motocyklovou cenu Brna ovládl Prášek

Prášek ovládl kvalifikaci i první závod. Ve druhém pak výborně zúročil svoje víc než dvacetileté jezdecké zkušenosti. Závodník z Havlíčkova Brodu před sebou nechal Dominika Jůdu a Miloše Čiháka prát se o průběžné vedení. V posledním kole oba jezdce předjel, a to pro devětadvacetiletého závodníka znamenalo opět první místo.

"Fakt jsem neměl jedinej tip, kde by se mi to povedlo. Nakonec jsem to dal v nájezdu do Schwantzovky. Tam jsem předjel Čiháka a na brzdách pak Jůdu, takže to bylo krutý, ale vyšlo to a vyhrál jsem," řekl Prášek.

V Supersportech na trati nejvíc bojovali Kaláb s Chalupou a nakonec každý po zásluze vyhrál jeden závod - právě před svým rivalem.

Jarní cena Brna silničních motocyklů:

Nad 600 ccm - první závod: 1. Prášek 14:52,579, 2. Čihák (oba BMW) -0,777, 3. K. Pešek (Kawasaki) -2,957.

Druhý závod: 1. Prášek 25:26,504, 2. Jůda (BMW) -0,466, 3. Čihák -0,759.

Do 600 ccm - první závod: 1. Kaláb (Triumph) 10:52,700, 2. Chalupa -0,410, 3. Gbelec (oba Yamaha) -13,616.

Druhý závod: 1. Chalupa 21:51,168, 2. Kaláb -0,115, 3. Gbelec -20,779.