Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Sport 1975

Středoevropská rallye zůstává v kalendáři MS i pro příští rok

Středoevropská rallye bude po blížícím se premiérovém ročníku a startu v Praze i příští rok předposledním závodem seriálu mistrovství světa. Letošní soutěž začne ve čtvrtek 26. října a po dvou dnech na českém území bude o víkendu pokračovat v Rakousku a Německu. Příští rok má rallye termín od 31. října do 3. listopadu.

zdroj: Reuters

Slavnostní start historické premiéry na Hradčanském náměstí se uskuteční přesně za týden, první rychlostní zkouška bude ve Velké Chuchli.

Nyní automobilová federace odhalila kalendář na příští rok, jenž opět obsahuje 13 závodů a dvanáctým bude znovu Středoevropská rallye v srdci Evropy. Formát by měl zůstat stejný se startem v Praze a dalšími rychlostními zkouškami na území Česka, Německa a Rakouska. Všechny tři země se už dříve dohodly na tříletém projektu.

"Projekt je životaschopný, fanoušci o něj mají mimořádný zájem. Jasně to dokazuje skvělou spolupráci všech tří států a organizačních týmů. Jsem hrdý, že se na nejlepší světovou rallye v našich regionech můžeme těšit i příští rok," uvedl prezident Autoklubu ČR Jan Šťovíček.

Šampionát i za rok odstartuje opět Rallye Monte Carlo, a to 25. ledna. Po Středoevropské rallye ho uzavře soutěž v Japonsku 24. listopadu. Místo rallye v Mexiku a Estonsku se pojede v Polsku a Lotyšsku.

Za obhajobou titulu letos míří Kalle Rovanperä z Finska a slavit další trofej může právě již příští neděli v Pasově v Německu.

Kalendář MS v rallye 2024:

25.–28. ledna: Monte Carlo, 15.–18. února: Švédsko, 28.–31. března: Keňa, 18.–23. dubna: Chorvatsko, 9.–12. května: Portugalsko, 30. května – 2. června: Sardinie, 27.–30. června: Polsko, 18.–21. července: Lotyšsko, 1.–4. srpna: Finsko, 5.–8. září: Řecko, 26.–29. září: Chile, 31. října – 3. listopadu: Středoevropská rallye, 21.–24. listopadu: Japonsko.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články