Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO 2024 Německo

Středoevropská rallye vystartuje z pražského Hradčanského náměstí

Slavnostní start Středoevropské rallye bude na Hradčanském náměstí v Praze. Elitní posádky se následně přesunou na Výstaviště v Holešovicích, kde se pojede úvodní divácká rychlostní zkouška. Dvanáctý díl seriálu mistrovství světa, jehož první etapa se odehraje na silnicích v Česku, se uskuteční od 26. do 29. října. Vedle Česka se bude závodit i v Rakousku a Německu.

"Kulisy pražského Hradu a rychlostní zkoušky na Výstavišti přinesou vysoce atraktivní podívanou. Píšeme historii rallye v České republice a věříme, že přijede co nejvíc fanoušků nejen v Praze, ale i na Šumavě, kde se pojede sedm rychlostních zkoušek na tradičních tratích na Klatovsku," uvedl generální sekretář Autoklubu ČR a jeden z hlavních organizátorů Tomáš Kunc.

Čeští pořadatelé původně avizovali, že by se úvodní supererzeta měla uskutečnit na Strahově, kde se každoročně koná Pražský rallyesprint. Nakonec se ale rozhodli krátký divácký úsek umístit do uzavřeného areálu holešovického Výstaviště. "Došli jsme k tomu po dohodě s promotérem. Chceme postavit superspeciálku, na které auta nepojedou vysokou rychlostí," vysvětlil Kunc změnu v plánech.

Beze změn naopak zůstává plán na rychlostní zkoušky na jihozápadě republiky. Páteční první etapa o celkové délce téměř 140 km se uskuteční na Klatovsku a Vimpersku a vrcholem dne bude rychlostní zkouška Čínov u Klatov. Centrem Středoevropské rallye bude německý Pasov.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články