Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS Německo

Středoevropská rallye má za sebou první zkoušky. Vede Neuville těsně před Tänakem

Středoevropská rallye se dala do pohybu. Po prvních dvou rychlostních zkouškách je v čele pořadí belgický pilot Thierry Neuville, který vede o vteřinu před Estoncem Ottem Tänakem. Na třetím místě následuje s drobným odstupem Sébastien Ogier. Devatenáctý je Erik Cais.

Předposlední díl mistrovství světa v automobilových soutěžích odstartoval odpoledne dvouapůlkilometrovým diváckým testem na čerstvě položeném asfaltu v areálu chuchelského dostihového závodiště. Tänak ho ovládl s náskokem sedmi desetin sekundy před osminásobným mistrem světa Sébastienem Ogierem v toyotě. Přesně o sekundu pomalejší byl Neuville, jenž v Klatovech oba soupeře předstihl.

Třetí Ogier ztrácí 5,8 sekundy a hned desetinu sekundy za ním je lídr šampionátu a jeho týmový kolega Kalle Rovanperä. Fin, který už o tomto víkendu může mít jistou obhajobu loňského titulu, je čtvrtý, jeho největší rival v boji Elfyn Evans z Británie je osmý.

Cais ve Škodě Fabia ztrácí na Neuvillea přesně půlminutu. Cais startoval jako první do rychlostní zkoušky v Chuchli a první projel i rampou u Pražského hradu, kde se odehrál v přítomnosti českého prezidenta Petra Pavla slavnostní start. "Je to skvělý pocit a jsem hrozně rád, že můžeme historicky první soutěž mistrovství světa v České republice otevřít právě my. Je to něco, na co budu vzpomínat," řekl Cais. 

Elitní světoví jezdci se po startu v centru Prahy museli přesunout do Chuchle a drtivá většina z nich uvízla v koloně na Strakonické ulici. Jako první "rozrážel" cestu Rovanperä, na jehož nárazníku jel Cais. Všichni ale nakonec stihli dojet na start včas.

První etapa bude pokračovat na Klatovsku a Vimpersku šesti zkouškami v pátek. Poté účastníci české území, kde se v rámci mistrovství světa jelo poprvé v historii, opustí a v sobotu budou pokračovat v Rakousku. V neděli dvanáctý díl světového šampionátu vyvrcholí na německých silnicích.

Středoevropská rallye, závod mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 2. rychlostní zkoušce:

1. Neuville, Wydaeghe (Belg./Hyundai i20) 6:06,9, 2. Tänak, Järveoja (Est./Ford Puma) -1,2, 3. Ogier, Landais (Fr./Toyota Yaris) -5,8, 4. Rovanperä, Halttunen (Fin./Toyota Yaris) -5,9, 5. Suninen, Markkula (Fin./Hyundai i20) -8,3, 6. Kacuta, Johnston (Jap., Ir./Toyota Yaris) -10,1.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články