FC Viktoria Plzeň - FC Zlín

Staněk ve formuli 2 znovu nebodoval, ve sprintu v Austrálii byl šestnáctý

Pilot Roman Staněk dojel ve sprintu formule 2 v Austrálii na 16. místě. Devatenáctiletý závodník týmu Trident tak i po pátém startu v letošní sezoně čeká na první body. Vyhrál Dennis Hauger z Norska, na kterého Staněk ztratil v cíli přes 37 sekund.

Roman Staněk
zdroj: ČTK/Panoramic autor: Xavi Bonilla

Rodák z Valašského Meziříčí se sice po startu ze 17. příčky propracovával dopředu, doplatil ale při drobném dešti na výměnu pneumatik do mokra. Počasí se poté vylepšilo a Staněk s některými dalšími piloty začal ztrácet.

Staňkovým maximem v této sezoně zůstává 13. místo ze sprintu v Bahrajnu. Před dvěma týdny byl český jezdec v Saúdské Arábii ve sprintu sedmnáctý, v hlavním závodě dojel o tři příčky lépe.

Vítězný Hauger z MP Motorsport se posunul se třiceti body na čtvrté místo průběžného pořadí šampionátu. V čele jsou Švýcar Ralph Boschung a Japonec Ayumu Iwasa, kteří mají o tři body více.