Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Rytíři Kladno - VHK ROBE Vsetín

Staněk při premiéře v F2 obsadil třinácté místo

Premiérový start v kategorii F2 má za sebou Roman Staněk. Český pilot v sobotním sprintu v Bahrajnu obsadil třinácté místo. 

Staněk skončil v páteční kvalifikaci na devátém místě, dnes mu proto na startu patřila druhá příčka za Boschungem. Do sprintu totiž nejlepší desítka jezdců startuje v obráceném pořadí.

Českému pilotovi se start nevydařil a postupně klesl až na devátou pozici. Poté si dokázal polepšit na sedmou příčku a ještě tři kola před koncem Staněk držel poslední bodované osmé místo.

Ani to však neuhájil a v konečném pořadí se pilot italské stáje Trident propadl na 13. pozici s odstupem 7,6 sekundy od osmé příčky, kterou obsadil vnuk brazilské legendy Emersona Fittipaldiho Enzo.

Pro první vítězství si při 96. startu ve formuli 2 dojel Boschung, na jezdce Camposu Staněk ztratil 50,6 sekundy. Druhé místo obsadil Nor Dennis Hauger z MP Motorsport, třetí byl francouzský nováček Victor Martins z ART.

Úvodní závod mistrovství světa vozů formule 2 v Sáchiru (Bahrajn) - sprint:

1. Boschung (Švýc./Campos) 41:50,597, 2. Hauger (Nor./MP Motorsport) -10,848, 3. Martins (Fr./ART Grand Prix) -16,162, ...13. Staněk (ČR/Trident) -50,625.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články