Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Za oponou 58. Rally Šumava Klatovy

Staněk den po triumfu ve sprintu dojel v hlavním závodě F2 šestnáctý

Roman Staněk skončil šestnáctý v hlavním závodě formule 2 v Melbourne a na sobotní překvapivé vítězství ze sprintu nenavázal. Dvacetiletý český jezdec týmu Trident doplatil po startu na nezaviněnou kolizi s Britem Zakem O'Sullivanem a v cíli ztratil na vítězného Francouze Isacka Hadjara téměř minutu. V čele šampionátu zůstal Zane Maloney z Barbadosu.

Roman Staněk
zdroj: ČTK/Panoramic autor: Sebastian Rozendaal

Rodák z Valašského Meziříčí Staněk vybojoval v sobotním sprintu premiérový triumf v F2. Po obráceném startovním pořadí pro první desítku zužitkoval pole position a dojel druhý za Hadjarem. Francouz však dostal desetisekundový trest za způsobení kolize po startu a Staňkovi pomohl do čela.

V hlavním závodě začínal český pilot z 10. místa, které získal v páteční kvalifikaci. Hned v prvním kole však do něj zezadu narazil O'Sullivan.

Staněk šel do "hodin" a propadl se na chvost pole. "Dostal jsem ránu zezadu a nešlo s tím nic dělat," uvedl. Brit poté dostal trest deseti vteřin.

Zastávku v boxech odkládal co nejdéle to šlo a propracoval se až na čtvrtou příčku. V závěru už ale začal na starší směsi gum ztrácet.

Po zastávce v boxech klesl a dojel šestnáctý. V průběžném pořadí má nadále deset bodů a pohoršil si na 15. příčku.

Vítězný Hadjar si spravil chuť po sobotní penalizaci ve sprintu, po níž skončil šestý. Vyhrál o čtyři a půl sekundy před Estoncem Paulem Aronem, třetí Maloney na něj ztratil takřka deset vteřin. Hadjar je čtvrtý, dál vede Maloney s 62 body.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články