Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Stáj McLaren odvolala sportovního ředitele Ryana

Sepang - Stáj formule jedna McLaren odvolala z funkce sportovního ředitele Davea Ryana. Hlavním důvodem byla kauza z Velké ceny Austrálie, kdy tým i jeho jezdec Lewis Hamilton úmyslně poskytli traťovým komisařům mylné informace. Za to byl ve čtvrtek Hamilton ze závodu vyloučen a přišel o body za třetí místo. Šéf týmu Martin Whitmarsh se za incident omluvil.

"Jeho (Ryanova) role v nedělním incidentu, především jeho jednání s traťovými komisaři, vedla k vážnému poškození obrazu týmu, za což se omlouváme," prohlásil šéf týmu Martin Whitmarsh. "Proto jsem jej ráno odvolal a on to akceptoval," dodal.

Novozélanďan Dave Ryan pracoval pro britskou stáj 35 let, od roku 1990 plnil funkci týmového manažera. Loni v červenci se posunul na pozici sportovního ředitele. "Každý, kdo ho zná, ví, že je velmi otevřený, horlivý a pracovitý člověk," uvedl Whitmarsh.

Vedení FIA zveřejnilo radiovou komunikaci mezi týmem a Hamiltonem během závodu v Austrálii, podle které je zřejmé, že v klíčovém momentu, kdy závodní pole jelo za zpomalovacím vozem, tým žádal Hamiltona, aby zpomalil a pustil Trulliho před sebe. Podle FIA však obsah tohoto rozhovoru ani zástupce McLarenu, ani pilot sám nepopsali pravdivě, což vedlo k Hamiltonově diskvalifikaci.

Zdroj
ČTK, Reuters

Hlavní zprávy