Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Spáčil s tatrou skončil na Rallye Dakar už po druhé etapě

Buenos Aires - Marek Spáčil s kamionem Tatra odstoupil po nehodě v druhé etapě z Rallye Dakar. V nedělní první etapě z Victorie do Córdoby přitom dojel Spáčil s třináctiminutovou ztrátou šestý, z českých řidičů byl lepší jen Aleš Loprais. Spáčilovi se tak stejně jako v předešlých dvou letech nepodaří rallye dokončit, což byl jeho základní cíl. Nyní se s posádkou, v které je i evropský šampion v okruhových závodech tahačů David Vršecký, přesune do přístavu v Buenos Aires.

"Až do okamžiku kolize jsme jeli svižně a přitom na jistotu. Pak se mi ale zasekl plyn a díky tomu jsem byl v daném úseku příliš rychlý," uvedl Spáčil v oficiální tiskové zprávě Czech Dakar teamu. Přestože se druhá etapa jela na mokré a kluzké trati, nebylo prý místo nehody označené jako kritické. "Podle itineráře měla tato část tratě jeden vykřičník, problémy zde však mělo mnoho aut, která jela po nás. A to i přitom, že nás bylo poměrně dobře vidět," řekl Spáčil.

Chybu před nehodou prý Spáčil neudělal. "Nejsem si vědom ničeho, co bych mohl udělat jinak. Takové věci se bohužel stávají, každopádně v tomto okamžiku cítím veliké zklamání. Je ale samozřejmě dobře, že se nikomu z kluků nic nestalo," oddechl si Spáčil.

"Mám už za sebou několik kolizí, ale dva přemety jsem doposud skutečně neabsolvoval," svěřil se Vršecký na webu svého závodního týmu Buggyra. "Pokud se člověku v kritickém okamžiku zasekne plyn, tak s tím přes veškerou snahu a zkušenosti nic nenadělá. Jakkoliv jsem v tomto okamžiku velmi zklamaný, jsem v první řadě rád, že jsme všichni ve zdraví přežili," dodal Vršecký.

Janáček skončil v nemocnici

V závodě již nepokračuje mezi automobily ani posádka Zdeněk Sládek, Miloslav Janáček. Rallye pro ni skončila rovněž po havárii. Dvojice v barvách týmu Offroadsport v jedné ze zatáček "vyletěla" mimo trať a po následném nárazu do velkých kamenů poškodila svůj hummer. Janáček se navíc při nárazu zranil a s podezřením na poraněnou páteř byl letecky přepraven nejprve do bivaku a poté na vyšetření do Buenos Aires.

Sládek s pomocí posádky kamionu Man vedené Robertem Randýskem opravili ulomené kolo, poškozené řízení a oba vozy dojely do cíle. Sládek s Janáčkem ze soutěže odstoupili, zda bude pokračovat Randýsek s kamionem, není jisté.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy