Následuje
Evropská liga UEFA

Soupeři měli problémy a Tänak se blíží obhajobě triumfu ve Finské rallye

Po druhé etapě vede Finskou rallye lídr mistrovství světa v automobilových soutěžích Ott Tänak s toyotou. Estonský obhájce loňského vítězství si po 19 z 23 rychlostních zkoušek vypracoval náskok 16,4 sekundy před Finem Esapekkou Lappim v citroënu, jenž domácí rallye vyhrál rok předtím.

V čele Finské Rallye je po dvou etapách Tänak

Lídr šampionátu Tänak zahajoval dnešní program na rychlých šotolinových tratích na čtvrtém místě, ale brzy se dostal do čela. Pomohly mu k tomu i problémy jeho kolegů z týmu Toyota. V dnešní třetí erzetě měl defekt Fin Jari-Matti Latvala a Brit Kris Meeke musel kvůli zlomenému zavěšení levého kola odstoupit.

Oba jezdci přitom svým yarisem trefili stejný kámen. "Stalo se to v pravotočivé zatáčce. Loni tam byl beton, což jsem měl poznamenané. Letos ho odstranili, takže jsem si zapsal, že mohu jet rychleji, což byla chyba. Zajel jsem trochu do příkopu, kde byl kámen velikosti hlavy," uvedl Latvala, jenž na třetím místě ztrácí 28,8 sekundy.

Francouzský mistr světa Sébastien Ogier v citröenu je průběžně pátý. Další uchazeč o titul, Belgičan Thierry Neuville z týmu Hyundai, je na sedmé pozici.

Rallye v neděli vyvrcholí čtyřmi rychlostními zkouškami.

Finská rallye po 2. etapě:

1. Tänak, Järveoja (Est./Toyota Yaris) 2:08:49,4, 2. Lappi, Ferm (Fin./Citroën C3) -16,4, 3. Latvala, Anttila (Fin./Toyota Yaris) -28,8, 4. Mikkelsen, Jaeger (Nor./Hyundai i20) -50,5, 5. Ogier, Ingrassia (Fr./Citroën C3) -53,1, 6. Breen, Nagle (Ir./Hyundai i20) -59,1.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy