Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Maximum pro zdraví

Soud nebude, Renault a Heidfeld se dohodli

Londýn - Vedení týmu formule 1 Renault se dohodlo s Nickem Heidfeldem na podmínkách jeho odchodu. Management stáje tím ukončil spor u soudu, na nějž se německý pilot minulý týden obrátil. Renault zároveň podle očekávání potvrdil, že Heidfeldovo místo v kokpitu druhého vozu vedle Rusa Vitalije Petrova zaujme do konce sezony synovec legendy Ayrtona Senny Bruno.

Nick Heidfeld
zdroj: isifa.com/EPA autor: Srdjan Suki

Brazilec Senna už Heidfelda nahradil minulý víkend ve Velké ceně Belgie a obsadil třinácté místo. Zkušený Němec se se ztrátou místa nechtěl smířit a s argumentem, že má v týmu platný kontrakt, dal případ k londýnskému soudu. Slyšení stanovené na 19. září už se ale neuskuteční. "Tímto je celá věc pro obě strany uzavřena a všichni se nyní budou soustředit na svou sportovní budoucnost," uvedli dnes představitelé Renaultu v tiskovém prohlášení. 

Šéf týmu Eric Boullier "Náš rozchod byl už tak bolestný a nikdo z nás to nechtěl zakončit soudní pří."

Čtyřiatřicetiletý pilot s přezdívkou "Quick Nick" nahradil v Renaultu před sezonou vážně zraněného Poláka Roberta Kubicu a hned v druhé Grand Prix v Malajsii se blýskl třetím místem. Pak však šly jeho výkony dolů, a když tři z posledních pěti Velkých cen nedokončil, dočkal se veřejné kritiky od vedení týmu.

"Ukončit naši spolupráci bylo správné rozhodnutí. Jedna věc je jistá - brzy budu opět závodit na nejvyšší úrovni," uvedl Heidfeld, jenž ve formuli 1 absolvoval 184 Velkých cen, ale vítězství se ještě nedočkal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy