Následuje
Panorama

Šonka se dostal do finále, pak ale byl kvůli otáčkám diskvalifikován

Vstup do nové sezony Martinu Šonkovi nevychází a také ve druhém seriálu Red Bull Air Race byl diskvalifikován za technické problémy. V únoru v Abú Zabí ale kvůli tomu ztratil jen jedno místo a získal body za čtvrtou příčku, tentokrát v Cannes nemohl nastoupit do finálové části a propadl se na osmou pozici. Celkově mu patří po dvou závodech z osmi pátá příčka. Petr Kopfstein skončil ve Francii devátý.

Martin Šonka
zdroj: ČTK autor: Paprskář Pavel

Šonka loni do poslední chvíle útočil na titul mistra světa a nakonec byl stříbrný, tato sezona mu ale nevychází. V Cannes nejprve marně čekal na nové válce do motoru, pak v kvalifikaci přesáhl maximální limit přetížení a před finálovým letem byl diskvalifikován.

"Překročili jsme maximální povolené otáčky o dvě sekundy déle, než je povoleno. Je to znovu technická závada, podruhé za sebou, a stojí nás hodně bodů. To se prostě nesmí stávat. Je těžké vůbec popsat zklamání," uvedl Šonka.

Premiérový závod v Cannes vyhrál Australan Matt Hall, v čele průběžného pořadí seriálu je dnes třetí Michael Goulian z USA. Kopfstein je v konkurenci 14 pilotů dvanáctý. Další díl bude hostit 27. května japonské město Čiba.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy