Následuje
Borussia Mönchengladbach - Istanbul Basaksehir

Solitér Tomeček dojel na Africa Eco Race druhý. Je to neuvěřitelné, glosoval

Po stopách původní Rallye Dakar. Takový je závod Africa Eco Race. Věrný mu zůstává Tomáš Tomeček s kamionem Tatra a dělá dobře. Obsadil konečné druhé místo. Český jezdec, který soutěž v minulosti třikrát vyhrál, letos premiérově startoval sám, bez pomoci mechanika či navigátora v posádce.

Tomáš Tomeček
zdroj: ČTK autor: Petr Skřivánek

"Druhé místo je neuvěřitelné. Chtěl jsem to zkusit, chtěl jsem dojet a je z toho takový výsledek. Ale snad ještě víc mě těší, jak to se mnou prožívají další lidé v bivaku," uvedl Tomeček, který nestačil pouze na Nizozemce Gerarda de Rooye s kamionem Iveco.

Tomečkovo rozhodnutí vydat se na 6000 km dlouhou trať bez pomoci vzbudilo u soupeřů velký zájem. "Každý den se chodili ptát a fandili mi. Vylezl jsem z auta a už u mě byl kluk od bugin s plechovkou piva. Tak jsem si letos dovolil první pivo. A pak u Slováků ještě jedno, na oslavu," popisoval v sobotu, kdy se jela poslední náročná etapa.

Africa Eco Race odjel v kabině sám a Tomeček se blýskl skvělým druhým místem

Rallye skončila tradičním dojezdem k Růžovému jezeru, jehož součástí byla dvoukilometrová rychlostní zkouška.

Hlavní kategorii automobilů na Africa Eco Race vyhrál Francouz Mathieu Serradori, mezi motorkáři byl nejrychlejší Paolo Ceci z Itálie.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy