Smrž vyhrál kvalifikaci MS superbiků - poprvé v kariéře

Misano (Itálie) - Český motocyklový jezdec Jakub Smrž poprvé v kariéře vyhrál na mistrovství světa superbiků kvalifikaci. V italském Misanu si dnes zajistil první místo na startu nedělního závodu s náskokem 174 tisícin sekundy před druhým Britem Jonathanem Reou. Třetí místo obsadil Američan Ben Spies, který dominoval takzvanému superpole ve všech dosavadních sedmi letošních závodech. První řadu na startovní roštu doplní ještě domácí jezdec Michel Fabrizio.

Smrž měl během svého tříletého působení v mistrovství světa superbiků blízko k pole position už před dvěma měsíci v Assenu. Na nizozemském okruhu prohrál jen se Spiesem o 139 tisícin sekundy.

V průběžném pořadí seriálu je českobudějovický rodák na desáté pozici se ziskem 82 bodů. V čele je s 265 body Japonec Noriuki Haga, který dnes skončil šestý. Za ním následují v šampionátu Spies a Fabrizio.